Marszałek województwa przekazuje laptopy

Były osobiste spotkania i rozmowy z nauczycielami. Marszałek województwa opolskiego odwiedził wybrane szkoły w Kluczborku, Namysłowie i Lasowicach Wielkich, by przekazać im sprzęt do nauki zdalnej.

78 laptopów trafiło do nauczycieli z szkoły podstawowej nr 5 w Kluczborku, 45 laptopów do szkoły podstawowej nr 3 w Namysłowie i 20 laptopów do szkoły w Lasowicach Wielkich.

Dyrektor szkoły w Kluczborku przyznaje, że teraz zajęcia będą bardziej atrakcyjne. – Na początku zeszłego roku było wiele problemów. Teraz polepszy się jakość nauczania. Nauczyciele będą mieć sprzęt do wykorzystywania w trakcie przygotowania i prowadzenia zajęć – mówi dyrektor Marek Tobiasz. Zastępca burmistrza Kluczborka Dariusz Morawiec przyznaje, że edukacja w szkołach podstawowych to zadanie gmin. – To wsparcie jest bardzo ważne. Ten sprzęt jest bardzo dobrej jakości. Dzięki temu przyśpieszony będzie proces nauczania – zaznacza Dariusz Morawiec. Małgorzata Czaja, nauczycielka z Kluczborka, zadowolona jest z zrealizowanego projektu. – Staramy się uaktywnić dzieci w trakcie zajęć zdalnych – mówi.

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski  podkreśla, że jest to kolejny etap cyfryzacji szkół. – W wielu szkołach brakowało sprzętu komputerowego. Jest to wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom – dodaje. Jolanta Wilczyńska, radna sejmiku województwa opolskiego, przypomina zaś ekspresową procedurę, a jakiej udało się kupić laptopy najpierw dla szkół ponadpodstawowych, a następnie szkół podstawowych. – Jakość nauczania jest bardzo ważna, szczególnie w szkołach wiejskich czy w małych miejscowościach. To jest ogromne wsparcie Miejmy nadzieję, że zdalne nauczanie niebawem się skończy, a sprzęt jednak pozostanie – dodaje radna. Dyrektor szkoły w Namysłowie Wojciech Kupniewski przypomina zaś, że nauczyciele nie byli przygotowani na początku na zdalne nauczanie. – Ten zastrzyk laptopów ułatwi nam prace – zaznacza.

Dyrektor szkoły w Lasowich Wielkich Tomasz Jurczyk uważa, że unowocześnienie szkoły jest bardzo ważne. – Szkołom bardzo brakuje pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu. Mamy urządzenia, nie są jednak nowej generacji. Teraz dostosujemy się do nowoczesnych wymogów również związanych z oprogramowaniem – mówi Tomasz Jurczyk. Nauczycielka lasowickiej szkoły Beata Stróżyk  jest przekonana, że laptopy zmienią jakość nauczania. – Ten sprzęt jest dla nas bardzo ważny. Istotne jest to, że możemy liczyć również na szkolenia – podkreśla.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła bardzo ceni sobie możliwość spotkania z nauczycielami. – Rozmawiamy o systemie nauczania zdalnego, o technologicznym wsparciu. Chcemy tworzyć bardzo atrakcyjną ofertę nauczania. Ważne, aby uczniowie opolskich szkół chcieli tutaj również pozostać i studiować. Proponujemy też procesy szkoleniowe dla samych nauczycieli – wymienia marszałek.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy