W Polskim Świętowie będzie bezpieczniej

Chodnik przy drodze wojewódzkiej nr 411 to nowa inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Chodnik ma być gotowy w grudniu tego roku.

Koszt tej inwestycji oszacowano na 2,5 miliona złotych, a pieniądze pochodzą z budżetu województwa oraz z budżetu gminy Głuchołazy, która dołożyła do tego zadania 350 tysięcy złotych. Firma Transkom, która wykona roboty, rozbierze około 800 metrów starego chodnika i położy w to miejsce nowy, bezpieczny. Ale to nie wszystko. Będzie oświetlone przejście dla pieszych, będą też dwa doświetlone przystanki autobusowe. Zostaną przebudowane skrzyżowania z drogami gminnymi, nowe zjazdy do posesji, a wzdłuż nowego chodnika będzie przepust pod drogą i nowa kanalizacja deszczowa.

Mirosław Sokołowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich mówi, że roboty zaczną się w sierpniu, a na koniec roku planowany jest ich odbiór. – Ta inwestycja to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom – podkreśla.

Ale to nie koniec prac na tej drodze. W dalszej perspektywie jest wymiana nawierzchni na całym odcinku DW 411 między Głuchołazami a Nysą. – DW 411 to droga, która wraca do priorytetów, została wpisana do nowej perspektywy finansowej – informuje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa. – Nie czekamy jednak, aż się pojawią pieniądze unijne, zaczynamy prace już teraz. Najważniejsze będzie tu przejście  dla pieszych z oświetleniem. A w tym roku planowana jest jeszcze przebudowa drogi 411 w samych Głuchołazach, przy centrach handlowych – dodaje Szymon Ogłaza.

Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński podkreśla zaś, że w Polskim Świętowie brakowało tego chodnika. – Niedaleko jest ośrodek zdrowia, więc to bardzo potrzebna inwestycja. A droga z Nysy do Głuchołaz jest obciążona dużym ruchem i przez to niebezpieczna. Każde podniesienie bezpieczeństwa na niej to nasz sukces – mówi burmistrz.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy