Statuetki już u artystów

Statuetki Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2020 trafiły do Magdaleny Krzemień i Jędrzeja Skiby.

Artyści, którzy otrzymali statuetkę podkreślają, że jest to wyjątkowe wyróżnienie. Jednocześnie oboje na ilość nagród nie muszą narzekać. Przypomnijmy, że Magdalena Krzemień pochodzi z Niemodlina, a Jędrzej Skiba z Opola. Od najmłodszych lat związali swoje życie z muzyką, a szczególną popularność dały im występy w dużych produkcjach telewizyjnych jak „The Voice of Poland”, “The Four. Bitwa o sławę” oraz festiwalach.

Magdalena Krzemień mówi o tym, że nagroda to również konkretne wsparcie, które szczególnie teraz jest potrzebne artystom. Jędrzej Skiba przyznaje, że ostatni rok częściowo zdystansował go do życia artystycznego. – Ta nagroda pokazała mi, że chyba jednak warto całkowicie związać się z muzyką. Ostatni rok był dla naszego środowiska bardzo trudny, stąd wątpliwości – mówi Jędrzej Skiba. Przyznaje, że również występ  w programie „The Voice of Poland” wpłynął znacząco na jego życie, a szczególnie opieka artystyczna Urszuli Dudziak. Największym wyróżnieniem dla niego było zaproszenie do domu artystki. – Ten kontakt cały czas trwa, mogę na Urszulę Dudziak liczyć – dodaje Jędrzej Skiba.

Magdalena Krzemień przypomina, że początek zeszłego roku z powodu pandemii zrodził bardzo wiele pytań. – Nie wiadomo też było, czy będzie kontynuowany program, w którym brałam udział. Zawsze chcę zaprezentować się w 200 %. Chcę dobrze przekazać tekst oraz emocje – dodaje. Artystka zdradza, że przygotowuje się do nagrania nowej płyty. – Prace nad nią trwają od zakończenia programu „The Four. Bitwa o sławę”.  Mam nadzieję, że niedługo będzie można usłyszeć tego efekty – dodaje.

– Cieszę się, że mamy tak wspaniałych artystów – mówił wicemarszałek Zbigniew Kubalańca, wręczając statuetki młodym muzykom. – Bardzo cieszę się, że możemy podziwiać ich występy podczas dużych ogólnopolskich programów – dodawał.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy