Nowoczesność w szpitalu w Kup

Nowoczesny sprzęt, nowe łóżka i system monitorowania pacjentów oraz komfort leczenia. Zmodernizowano oddział chorób wewnętrznych oraz pracownię diagnostyki endoskopowej szpitala w Kup. To kolejny zakończony remont w tym szpitalu.

Ostatni rok to duże inwestycje w Stobrawskim Centrum Medycznym. Związane są one z wyposażeniem oddziału rehabilitacji dla dzieci, diagnostyki endoskopowej oraz oddziału chorób wewnętrznych. Dodatkowo przebudowano system instalacji elektrycznej i teletechnicznej na oddziale geriatrycznym, częściowo oddano po modernizacji odział chorób płuc, wykonano nowy system sygnalizacji pożarowej i instalacji tlenowej. Wszystkie te prace kosztowały  ponad 7 milionów 700 tysięcy złotych.

Przebudowa i wyposażenie Pracowni Diagnostyki Endoskopowej to znaczące podniesienie jakości leczenia i wykrywania nieprawidłowości. Pacjenci mają do dyspozycji klimatyzowaną pracownię kolonoskopii, gastroskopii i bronchoskopii. Poprawiły się też warunki pracy dla diagnostów, którzy mają do dyspozycji nowoczesne pomieszczenia techniczne, są też nowe gabinety i pomieszczenia socjalne.

 

Leczenie w komfortowych warunkach

Znacząco poprawił się komfort leczenia na oddziale chorób wewnętrznych. Pacjenci nie tylko mogą przebywać w wyremontowanych pomieszczeniach, ale mają do dyspozycji nowoczesne elektryczne łóżka szpitalne i wyremontowane łazienki. Nie brakuje gabinetów diagnostycznych. Zainstalowano nowe defibrylatory, aparaty EKG, pompy infuzyjne, system monitorowania parametrów życiowych, polisomnograf, pletysmograf, holtery EKG z rejestratorami, kardiomonitory, spirometry, koncentratory tlenowe. Wicemarszałek Roman Kolek cieszy się z ogólnej poprawy wszystkich placówek zdrowia w województwie opolskim. – To ważny dzień dla tego szpitala. Poprawia się nie tylko leczenie, ale również dostęp i jakość diagnostyki – mówił podczas otwarcia wyremontowanych obiektów.

Prezes zarządu Stobrawskiego Centrum Medycznego Marek Drobik podkreślał, że przez ostatnie lata szpital przechodzi znaczącą modernizację. – Dzięki pieniądzom płynącym z urzędu  marszałkowskiego możemy zmieniać szpital. Zdobywamy pieniądze na remonty. W ostatnich latach przebudowaliśmy m.in. izbę przyjęć, remontowany jest oddział geriatryczny. Przygotowujemy się do oddania oddziału rehabilitacyjnego. Odział wewnętrzny to zupełna przebudowa. Całkowicie inne pokoje, zmienione warunki pobytowe. Tutaj mamy do dyspozycji 32 łóżka – mówił.

Jak dodawał Mirosław Wójciak, dyrektor do spraw inwestycji i rozwoju Stobrawskiego Centrum Medycznego, przed szpitalem kolejne wyzwania. – Planujemy remont oddziału chorób płuc dla dzieci, przebudowę kanalizacji sanitarnej w budynku głównym szpitala, chcemy zmodernizować oświetlenie oraz część pomieszczeń wraz z apteką szpitalną i adaptacją trzeciego pięta – wymieniał.

Oprócz ostatnich remontów Stobrawskie Centrum Medyczne wydało ponad 8 milionów 300 tysięcy złotych na modernizację szpitala w Kup i szpitala rehabilitacyjnego w Pokoju. W tym czasie samorząd województwa opolskiego przekazał jednostce prawie 2 miliony 500 tysięcy złotych na remonty, a z Regionalnego Programu Operacyjnego dalsze prawie  3 miliony złotych. Sam szpital z własnych pieniędzy na inwestycje wydał przez ten czas nieco ponad 3 miliony złotych.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy