Praca Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku  z wystąpieniem epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1931) pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego wykonują na podstawie polecenia pracę zdalną od dnia 3 listopada 2020 r. do dnia 4 grudnia 2020 r.

Pracodawca może jednak wyłączyć z pracy zdalnej pracowników, realizujących zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom lub inne zadania niezbędne ze względu na przepisy prawa lub potrzeby urzędu lub jednostki.

Przypominamy jednocześnie, że w związku z zagrożeniem COVID-19 ograniczenia w przyjmowaniu klientów urzędu zostały wprowadzone już z dniem 19 października 2020 r.  Więcej o tych ograniczeniach można przeczytać tutaj .

To oznacza, że nowe rozporządzenie niewiele zmienia dla samych klientów urzędu. Zmiana dotyczy przede wszystkim zamknięcia przez Opolski Urząd Wojewódzki budynku przy ulicy Piastowskiej 14, w którym m.in. pracują członkowie Zarządu Województwa Opolskiego. Opolski Urząd Wojewódzki od 3 listopada br. do odwołania wstrzymał całkowicie osobiste załatwianie spraw w urzędzie z wyjątkami ograniczonymi do zdarzeń losowych.  Dlatego wejście na teren UMWO przy ul. Piastowskiej 14 jest ograniczone (OUW nie wydaje kart wejściowych, drzwi do urzędu pozostają zamknięte, pracownicy/klienci wpuszczani są do urzędu przez pracowników ochrony).

Z uwagi na to poruszanie się po terenie urzędu osób nie posiadających kart wejściowych możliwe jest tylko w asyście pracownika z siedziby głównej urzędu.  W przypadku umówionych spotkań z członkami zarządu w siedzibie przy ulicy Piastowskiej 14 konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikiem sekretariatu.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy