Stanowczy apel o noszenie maseczek

Nośmy maseczki, nie bagatelizujmy zaleceń sanitarnych – o to apeluje wicemarszałek województwa opolskiego wraz z szefami forum młodzieży i forum seniorów województwa opolskiego.

To była inna niż każda z dotychczasowych konferencji prasowych. Wspólnie przedstawiciele Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, Forum Seniorów Województwa Opolskiego i wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek apelowali o zdrowy rozsądek w trakcie epidemii COVID-19. Maksymilian Polis, przewodniczący forum młodzieży zauważa, że w szkołach uczniowie często ignorują obowiązek noszenia maseczki. – Bądźmy odpowiedzialni – mówi. – Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych i Ministerstwa Zdrowia. Nie jesteśmy sami. Nasi dziadkowie i babcie mają choroby współistniejące. Pamiętajmy o tym. Młodzi często bagatelizują zalecenia, nawet w miejscach, w których spotykają się z osobami, których nie znają – mówi Maksymilian Polis. Zachęca on również do wzięcia udziału w konkursie „Bezdotykowo – Jest Czadowo” (informacje o konkursie tutaj)

Wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek zaznacza, że statystyki powinny otrzeźwić każdego. Zauważa lawinowy wzrost potwierdzonych testów. Uspokaja jednocześnie, że w województwie opolskim nie brakuje sprzętu, np. respiratorów. – Problemem jest brak lekarzy – mówi. Dodaje jednocześnie, że należy walczyć z przekonaniem, że COVID-19 nie jest problemem. – Zachorowalność będzie rosła. Nasza służba zdrowia nie jest silna i mocna. Do tej pory nie mieliśmy do czynienia aż z tak wielką skalą zarażania wirusem. Maseczka nie jest idealna, ale ogranicza ryzyko zachorowania – tłumaczy wicemarszałek województwa opolskiego. – Noszenie maseczki to wyraz naszego szacunku do innych – dodaje. Leokadia Kubalańca, przewodnicząca Forum Seniorów Województwa Opolskiego zdaje sobie sprawę, że ryzyko  powikłań w związku z zakażeniem u seniorów jest 100 razy większe niż u młodzieży. – Apeluję do seniorów, jesteśmy w poważnej sytuacji. Musimy zachowywać dystans. Nie bójmy się jednocześnie poprosić o pomoc. Zaprzestańmy spotykania się w większym gronie. Zachowajmy pozytywne myślenie – dodaje Leokadia Kubalańca.

PW

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy