Nowy asfalt jeszcze przed zimą!

Dziś (wtorek 20 października 2020 roku) w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisane zostały dwie umowy z firmą LARIX Sp. z o.o. na modernizacje kolejnych dwóch odcinków dróg wojewódzkich:  DW 385 Grodków-Kopice za 1,5 mln i na DW 414 na odcinku Chrząszczyce-Złotniki za 1,2 mln zł.

Na obu drogach wzmocnione zostaną pobocza, przebudowane zjazdy, lokalnie wzmocniona będzie konstrukcja,  a przede wszystkim wymieniona asfaltowa nawierzchnia – od Grodkowa w stronę Kopic prawie 1,5 km i w Chrząszczycach ponad kilometr. Dodatkowo w Chrząszczycach naprawiony zostanie przystanek autobusowy, a droga wojewódzka 385 zyska nowy przepust odprowadzający wodę.

Harmonogram przewiduje zakończenie prac do końca listopada jeszcze w bieżącym roku. – Jesteśmy przekonani, że dzięki tym kompleksowym remontom kierowcy zyskają bezpieczny przejazd, a kolejny okres zimowy nie spowoduje już w tych miejscach dalszych zniszczeń nawierzchni – mówi dyrektor ZDW Bartłomiej Horaczuk.

– Obie inwestycje sfinansujemy z budżetu województwa, a jest to kontynuacja prac na drogach wojewódzkich nr 385 i 414, związanych z podnoszeniem standardu jakości i bezpieczeństwa – dodaje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy