W Boroszowie już bezpieczniej

Niebezpieczny zakręt nie będzie już stanowił zagrożenia dla kierowców jadących przez Boroszów w kierunku Gorzowa Śląskiego czy Olesna. Oficjalnie otwarto przebudowany ponad półtorakilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 487.

Dzięki całkowitej przebudowie drogi przez Boroszów będzie można jechać nią znacznie bezpieczniej. W ramach remontu, za unijne pieniądze, przebudowano 3 skrzyżowania, zbudowano ciąg pieszo – rowerowy, chodnik, zatoki autobusowe. Prace objęły również wykonanie instalacji technicznych od kanalizacji deszczowej począwszy, po budowę poboczy, skarp czy przepustów wraz ze zjazdami. Z inwestycji zadowolony jest starosta oleski Roland Fabianek. – To wyczekiwany przez mieszkańców remont. Droga 487 jest bardzo obciążona, ale mam nadzieję, że  w przyszłości ten ruch będzie odbywał się planowaną drogą S11. Obecnie droga przez Boroszów jest traktowana jako alternatywa do drogi nr 11, która generuje ruch m.in. znad morza – mówi starosta Fabianek.

Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, odpowiedzialny za infrastrukturę drogową podkreśla, że inwestycja w Boroszowie związana była głównie z poprawą bezpieczeństwa i likwidacją niebezpiecznych miejsc. – Droga została całkowicie przebudowana, zmienione zostało usytuowanie mostu, do tego jest nowa nawierzchnia. Kwota tej inwestycji to 7 milionów złotych – dodaje Szymon Ogłaza. Zaznaczmy, że w przyszłości połączy się ona z planowaną obwodnicą Olesna.

– Droga stała się znacznie bezpieczniejsza. Łuk, który stanowił wiele problemów dla kierowców, został złagodzony. Droga jest dobrze oświetlona, co staje się szczególnie ważne w czasie jesieni. Powiat oleski ma jednocześnie wiele ścieżek rowerowych. Wzdłuż drogi znajduje się ścieżka rowerowa z Olesna do Praszki, a projektując drogę przewidziano jej bezpieczny przebieg – mówi Stanisław Filak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

To kolejna droga wojewódzka remontowana w ostatnich latach w powiecie oleskim. Obecnie trwają prace związane z modernizacją nawierzchni na ul. Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie, a na podpisy czeka umowa na wykonanie remontu ponad kilometra nawierzchni w Uszycach. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w powiecie oleskim:

– na drodze 487 – rozbudowano 3 km na odcinku Olesno-Boroszów,  całkowicie wymieniono nawierzchnię na odcinku Skrońsko-Gorzów, przebudowano  odcinek Zdziechowice-Nowa Wieś i drogę w samej Nowej Wsi;

– na drodze 494 rozbudowano odcinek Olesno-Łowoszów wraz z obiektem mostowym, przebudowano odcinek drogi wraz z rondem w m. Świercze, przebudowano drogę na odcinku Obłąki-Bodzanowice;

– na drodze 901 rozbudowano odcinek Kocury-Dobrodzień wraz z mostem, odcinek Olesno-Nowy Wachów, zakończono także  budowę obwodnicy Dobrodzienia.

Łączna wartość środków wydatkowanych na drogi wojewódzkie na terenie powiatu oleskiego to ponad 130 mln zł!

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy