Strażacy z powiatu namysłowskiego z pakietami od marszałka

Także strażacy ochotnicy z powiatu namysłowskiego mogą się już cieszyć z otrzymanych pakietów z zestawami środków ochrony osobistej. To kolejny powiat, który odwiedził marszałek województwa w ramch projektu unijnego „Opolskie przeciw COVID-19”, realizowanego przez urząd marszałkowski.

Marszałek Andrzej Buła wręczał pakiety w jednostce OSP w Fałkowicach, w gminie Pokój. Wójt gminy Barbara Zając cieszy się, że to właśnie w tej jednostce OSP spotkali się komendanci i prezesi wszystkich jednostek z powiatu.  – To jednostka, która aktualnie także korzysta ze środków unijnych i możemy się nią pochwalić. To też promocja naszej gminy – dodaje. Prezes OSP z Fałkowic Krzysztof Arendarski mówi, że ten sprzęt bardzo się teraz przyda, bo strażacy niezależnie od pandemii biorą udział w wielu akcjach na co dzień i musza się czuć bezpiecznie.

Każda jednostka  OSP w regionie otrzymuje pakiet ochronny o wartości około 4 tysięcy złotych. To środki ochrony osobistej dla strażaków, którzy muszą reagować na każde wezwanie. Jak przypomina marszałek województwa, materiały trafią do 528 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie opolskim. W zestawach są  m.in. maseczki i półmaski filtrujące, rękawice, kombinezony ochronne wraz z butami, gogle ochronne, płyny do dezynfekcji, przyłbice. Będą też filmy instruktażowe, dotyczące dodatkowych zasad, których należy przestrzegać w warunkach zagrożenia epidemicznego. Ich produkcja właśnie się zakończyła.

Henryk Seruga ze Związku Wojewódzkiego OSP RP w Opolu mówi, że ten sprzęt służy przede wszystkim do ochrony przed koronawirusem, ale nie tylko. – Służy on także do ochrony przed wszystkimi zagrożeniami, na jakie mogą trafić strażacy – podkreśla.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy