Kolejna przebudowa na drodze 487

Ponad 1 milion 326 tysięcy złotych ma kosztować przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 487 z Wojsławic do Uszyc. Dziś została podpisana umowa z wykonawcą tej inwestycji.

Firma Larix zaplanowała zakończenie robót do końca listopada tego roku. Droga wojewódzka nr 487 łączy powiat kluczborski z powiatem oleskim i jest najkrótszą trasą łączącą Byczynę, Gorzów Śląski i Olesno. Stanowi alternatywę dla ruchu na drogach krajowych DK45 i DK11.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk dziękował marszałkowi województwa za odważne decyzje. – Ta droga nie kwalifikowała się do dofinansowania unijnego. Decyzja o zwiększeniu  planu finansowego ZDW o środki inwestycyjne na takie zadania pozwoliła na rozpoczęcie tej przebudowy. To ważne, bo została ona podjęta w czasie,  kiedy mamy dobre ceny na rynku budowlanym i wykonawcy apelują o to, żeby nie przerywać inwestycji drogowych – wyjaśniał dyrektor Horaczuk.

A więc nie będzie to inwestycja finansowana z funduszy unijnych, tylko z budżetu województwa.

Zniszczony odcinek drogi wojewódzkiej zostanie poddany gruntownej przebudowie na odcinku około 1 km. Zniszczona nawierzchnia zostanie sfrezowana, usunięta zostanie przestarzała smołowa podbudowa i zastąpiona nową. Cała konstrukcja drogi zostanie praktycznie wymieniona na nową na głębokość 85 cm.  Zostaną umocnione pobocza, oczyszczone rowy i wyprofilowane skarpy. Będą także zamontowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu – bariery energochłonne i słupki prowadzące.

Jak przypominał marszałek Andrzej Buła, w ostatnich latach przebudowaliśmy na drodze 487 już kilka odcinków: Byczyna – Uszyce, Zdziechowice – Nowa Wieś i w samej miejscowości Nowa Wieś. – W tym roku oddamy odcinek Wojsławice – Uszyce, a już na kolejny rok zaplanowaliśmy przebudowę dwóch odcinków o łącznej długości 2,8 kilometra – z Nowej Wsi do skrzyżowania z DK 45 oraz odcinek w Roszkowicach – dodawał Andrzej Buła.  Marszałek podkreślał, że do tej pory udaje nam się pracować z rzetelnymi wykonawcami, dzięki którym w terminie oddajemy kolejne inwestycje. – A dla mieszkańców te drogi to bardzo ważny czynnik społeczny i większe bezpieczeństwo. Czasem jeden kilometr drogi rozwiązuje bardzo dużo problemów komunikacyjnych, po prostu ułatwia życie – mówił marszałek.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy