Wiata na lata w Dobrzeniu Wielkim

Wiata piknikowa na terenie boiska TOR Dobrzeń Wielki to jedna z wielu inwestycji, zrealizowanych w tym roku w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Oficjalnemu otwarciu towarzyszył festyn rodzinny i rozgrywki sportowe.

Pokazy umiejętności mażoretek, turniej piłki nożnej, wspólne ćwiczenia, to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących uroczystemu otwarciu wiaty piknikowej w Dobrzeniu Wielkim. To  pomysł samych mieszkańców i działaczy sportowych, którzy skutecznie sięgnęli po pieniądze z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak mówi wójt Dobrzenia Wielkiego, Piotr Szlapa, infrastruktura sportowa w miejscowości jest na bardzo dobrym poziomie. – Działacze dbają wyposażenie, cały czas inwestują. U nas jest bardzo wiele sekcji sportowych. Jest też duże zainteresowanie ze strony młodzieży –  mówi wójt.

Poziom przygotowania sportowego zawodników z Dobrzenia Wielkiego potwierdza Gerard Halama, prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. – W klasyfikacji sportu młodzieżowego Dobrzeń Wieki, po takich potęgach jak Opole, Nysa czy Kędzierzyn-Koźle, zajął czwartą pozycję. To miejsce tętni życiem. Tylko w sekcji piłki nożnej w treningach bierze udział ponad sto osób – stwierdza Gerard Halama.

Wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca nie kryje zadowolenia z zaangażowania mieszkańców. – Tutaj mieszkańcy potrafią zdobywać pieniądze nie tylko w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, ale też w innych inicjatywach, skierowanych do mieszkańców przez urząd marszałkowski. W tym roku uzupełniamy te inicjatywy o Marszałkowską Inicjatywę Sołecką czy konkurs Marszałkowski Klub Sportowy. Dzisiejszy piknik odbywa się na boisku klubu, który otrzymuje również z naszej strony dofinansowanie na swoją działalność. Jesteśmy obecni w małych miejscowościach, gdzie samorząd województwa może zaproponować atrakcyjne formy dofinansowania – informuje  Zbigniew Kubalańca.

Przypomnijmy, że urząd marszałkowski w tym roku przygotował program wsparcia dla małych klubów sportowych. – Czasem brakuje pieniędzy na doposażenie szatni, wyjazd, zakup strojów sportowych. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za klub otrzymują niezbędne pieniądze – podkreśla wicemarszałek.

PW

Nasze serwisy