Świat równych szans

„Świat równych szans”- pod takim hasłem odbyło się dziś w urzędzie marszałkowskim spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nie tak, jak co roku, na dużej imprezie plenerowej, ale  podczas kameralnego spotkania obchodzono Światowy Dzień Inwalidy.

– Emeryci są tą grupą społeczną, która wymaga – mimo wszystko – opieki ze strony władz i rządowych, i samorządowych. Oni przez lata dla nas wszystkich pracowali, teraz sami wymagają opieki – i to jest ten świat równych szans – mówił Bogusław Sałatyński, przewodniczący oddziału okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Wicemarszałek Roman Kolek, który uczestniczył w spotkaniu przypomina, że co roku zarząd województwa spotykał się z reprezentantami środowiska emerytów i rencistów na ich święcie w Winowie. – Dziś, z wiadomych względów w nieco innej skali chcemy im podziękować za zaangażowanie w działalność społeczną, a także wyposażyć ich w sprzęt i środki,  zapewniające bezpieczne funkcjonowanie w czasie epidemii – mówił marszałek. A odnosząc się do hasła tegorocznego święta mówił, że te równe szanse każdy z nas powinien dostrzegać wokół siebie, w osobach stojących obok. – Dawajmy je sobie wszyscy. Szczególnie my, żyjąc w wielokulturowym regionie. Tutaj każdy ma taką samą pozycję startową, a jak ją wykorzysta, to zależy od każdego indywidualnie – dodawał, zapewniając emerytów i rencistów, że władze województwa będą robić wszystko, aby nigdy nie czuli się oni w jakikolwiek sposób dyskryminowani. – Równe szanse dla wszystkich – apelował.

Członkowie zarządu Szymon Ogłaza i Antoni Konopka wraz z wicemarszałkiem Kolkiem przekazali wszystkim oddziałom Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w regionie środki ochrony osobistej. – Wszyscy mówią, że czeka nas kolejna fala epidemii, wiec na pewno te środki przydadzą się i  zostaną dobrze wykorzystane – mówił wiceprzewodniczący opolskiego oddziału wojewódzkiego związku Kryspin Nowak . – Pomoże to przeżyć ten okres bez niepotrzebnego stresu  – dodawał. 18 oddziałów otrzymało m. in.  automatyczne stacje do dezynfekcji,  płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz przyłbice. Wszystko zostało kupione z funduszy unijnych. O tym, jak postępować podczas panującej epidemii i  jak prawidłowo stosować dostępne środki ochrony indywidualnej mówił zebranym dr Jarosław Kostyła z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Podczas spotkania zasłużeni członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z naszego regionu otrzymali medale  i gratulacje w podziękowaniu za swoje zaangażowanie.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy