Opolska Marka trafiła do ostatnich laureatów!

W tym roku nie podczas wielkiej uroczystej gali, ale na kilku kameralnych spotkaniach, marszałek Andrzej Buła gratulował laureatom konkursu Opolska Marka. Takie spotkania odbyły się w Głubczycach, Opolu i Maciejowie.

Pierwsze ze spotkań odbyło się w głubczyckiej firmie Galmet. Tam statuetkę odebrał prezes tej firmy, która w tym roku otrzymała nagrodę w kategorii „produkt” za  Maxima Compact . To najnowsza gruntowa pompa ciepła, produkowana przez głubczycką firmę. A zdobyta nagroda to kolejne wyróżnienie dla smart rozwiązania Galmetu po   Złotym Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich MTP INSTALACJE 2020.  Spotkanie w Głubczycach było także okazją do pogratulowania przedstawicielom firmy Top Farms z Głubczyc – również laureata w kategorii produkt za innowacyjną uprawę soi. – Cieszymy się, że nasze wieloletnie starania w promowaniu uprawy soi zostały docenione. Przekonujemy o tym, jak ważną rolę odgrywa soja non-gmo w budowaniu krajowej bazy białka paszowego – mówili, ciesząc się z nagrody.

Na północy województwa spotkanie odbyło się 16 czerwca w pasiece zarodowej w Maciejowie, czyli u laureata nowej kategorii konkursu „Opolskie ze smakiem”. Pasieka otrzymała statuetkę za doceniany nie tylko w regionie mód z Maciejowa. W tej samej kategorii nagrodę odebrali państwo Małgorzata i Roman Famułowie, właściciele gospodarstwa rolnego „Kozi dar Chudoba” . Jury konkursowe nagrodziło ich za produkowane w gospodarstwie świeże sery podpuszczkowe. Ostatnim nagrodzonym laureatem była firma Thermoshield Poland LTD sp. z o.o. z Kluczborka, produkująca  m.in. nagrodzony produkt „Top shield”, czyli pokrycia dachowe.

– Opolska Marka to tytuł, który może być przyznawany firmom wielokrotnie. Dlaczego? Bo opolskie firmy wciąż się rozwijają, tworzą kolejne rewelacyjne produkty, klasy światowej, której nikt nie może się powstydzić na rynkach europejskich czy światowych – mówił marszałek Andrzej Buła podczas wręczenia statuetek.

O wszystkich laureatach i spotkaniu w Opolu przeczytasz na stronie:

https://www.opolskie.pl/2020/06/rekordowa-i-wyjatkowa-opolska-marka-2019/

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy