Rekordowa i wyjątkowa OPOLSKA MARKA 2019

Właśnie ogłoszono wyniki 17 edycji konkursu Opolska Marka, organizowanej przez zarząd województwa. Co roku takie ogłoszenie następowało podczas uroczystej gali – tegoroczną planowano na 25 marca, ale nie zdążyła się odbyć przed epidemią. Szkoda tym bardziej, że tegoroczna edycja po raz pierwszy była organizowana wspólnie przez urząd marszałkowski, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Wojewódzki Urząd Pracy i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Dzięki tej wspólnej organizacji i nowym kategoriom w tej edycji konkursu mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń – było ich aż 87! Zgłoszenia w  kategoriach: usługa; produkt; promocja regionu;  przedsiębiorstwo dla regionu – wolontariat pracowniczy; pracodawca roku oraz Opolskie ze smakiem były oceniane przez komisję konkursową. Zwycięzcę w kategorii „Lider opolskiej gospodarki” wskazał – na podstawie wpływów z podatku CIT do budżetu zarząd województwa.

Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego w tym roku zrezygnowaliśmy z uroczystej gali wręczenia nagród – organizowane  są trzy kameralne spotkania, podczas których laureaci otrzymują nagrody, przyznane w konkursie. Największe z nich odbyło się dziś w urzędzie marszałkowskim.

A w tegorocznym konkursie mamy 21 laureatów, komisja przyznała także 32 wyróżnienia.

– Przyznanie Opolskiej Marki wieńczy dzieło – bo przecież na nią składa się najczęściej ogromne zaangażowanie, odwaga, determinacja, a wreszcie dobra współpraca i kooperacja – mówił marszałek Andrzej Buła podczas spotkania z laureatami.

Tegorocznymi liderami opolskiej gospodarki  – czyli firmami, które odprowadziły do budżetu największe kwoty podatku CIT – zostali  Górażdże Cement S.A., Nutricia Zakłady Produkcyjne sp. Z o.o. oraz Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Andrzej Drosik z Nutricii podkreśla, że jego firma produkuje dziś wyroby do 85 krajów, zatrudnia  750 osób,  a fabryka w Opolu to największa fabryka grupy Danone, produkująca odżywki dla dzieci. A kim jest dzisiaj lider? Piotr Kawka z firmy LHOIST mówi: – Staramy się być firmą, która jest atrakcyjna nie tylko dla właściciela, ale musi być przyjazna dla otoczenia, no i także dla pracownika. Muszą być zaspokojone interesy wszystkich – każdy, kto robi z nami biznes, powinien mieć przeświadczenie, że jesteśmy przyjazną organizacją.

Jednym z laureatów w kategorii „produkt” została firma ProVent Systemy Wentylacyjne i jej wyrób – elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy CLEAN R. Wojciech Skórski z firmy cieszy się, że dziś świadomość znaczenia jakości powietrza dla naszego dobrego życia jest coraz większa. – Filtr CLEAN R to nasze najnowsze urządzenie, jego skuteczność oczyszczania powietrza ze smogu oceniana jest na ponad 99%, a  dedykowany jest on budownictwu jednorodzinnemu – mówi. – Klienci doceniają, że to polski produkt i z sukcesem udaje nam się konkurować z gigantami zagranicznymi – dodaje.

W kategorii „usługa” nagrodę zdobyła m.in. firma WEEGREE sp. z o.o.  Jej szef Grzegorz Kuliś mówi, że  roboty humanoidalne to projekt realizowany przez firmę już  od kilku lat. – Takie roboty mają zastosowanie w zakładach produkcyjnych i na recepcjach, np. u nas w recepcji, przy ulicy Krakowskiej. Stworzona została platforma hybrydowa, dzięki której możemy się komunikować z robotem językiem naturalnym,  czyli możemy werbalizować swoje potrzeby. Np. w firmie Halupczok jest dziś cyfrowy majster, którego każdy pracownik może zapytać np. o konkretny wycinek procesu technologicznego i robot odpowie na takie pytania – opowiada Grzegorz Kuliś.

Laureaci Opolskiej Marki to często firmy utytułowane i nagradzane nie tylko w kraju, ale i za granicą. Ale wielu z nich podkreśla, że te regionalne opolskie nagrody są dla nich niezmiernie ważne, bo właśnie tutaj są ich korzenie i w tym najbliższym otoczeniu także chcą być doceniani.

VR

Opolska Marka 2019 – laureaci i wyróżnieni

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy