Konkurs „Piękna Wieś Opolska 2020” ogłoszony!

Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił 23. edycję konkursu „Piękna Wieś Opolska”. Można się zgłaszać do 26 czerwca – a w tym roku właśnie zgłoszenia i przesłane razem z nimi materiały są najważniejsze!

To już 23 edycja konkursu, który promuje aktywne społeczności wiejskie i najciekawsze projekty, realizowane przez mieszkańców wsi. Jak pokazuje to wieloletnie doświadczenie, konkurs inspiruje do podejmowania nowych wyzwań, wyzwala zdrową rywalizację, zachęca do wspólnych działań.

Podstawowym osiągnięciem realizowanego od 22 lat konkursu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców obszarów wiejskich w poprawę jakości życia na wsi.

W tym roku konkurs obejmował będzie dwie kategorie:

  1. Najpiękniejsza wieś
  2. Najlepszy projekt odnowy wsi

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 czerwca br.

Ale uwaga – w tym roku zmienił się regulamin konkursu!

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną komisja oceniająca ograniczy wizje lokalne zgłaszanych do konkursu miejscowości i projektów (choć nie zrezygnuje  z nich całkowicie). Dlatego należy do zgłoszenia dołączyć film lub prezentację zgłaszanego sołectwa lub projektu. To właśnie materiał dołączony do zgłoszenia  będzie dla członków komisji podstawą do oceny. Ważne jest więc, żeby w przesłanym materiale –  w miarę możliwości – odnieść się  do wszystkich kryteriów oceny, zawartych w regulaminie konkursu.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu. Prosimy o dokładne zapoznanie się z aktualnie obowiązującym regulaminem!

UWAGA-WAŻNE!

Gminy proszone są jednocześnie o przesłanie samej wypełnionej karty zgłoszeniowej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 czerwca br. na adres e-mail: odnowawsi@opolskie.pl 

 

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich  w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i stanowi realizację Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan operacyjny na lata 2020-2021.

Regulamin konkursu Piękna Wieś Opolska 2020

Karta zgłoszenia do konkursu

Formularz klauzuli informacyjnej RODO

Oświadczenie o przekazaniu zdjęć_

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy