Pakiety ochronne dla każdej jednostki OSP

528 pakietów z zestawami środków ochrony osobistej dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie opolskim – to jeden z elementów projektu unijnego „Opolskie przeciw COVID-19”, realizowanego przez urząd marszałkowski.

Pakiety ochronne dla każdej jednostki OSP

– Zawsze możemy liczyć na pomoc  strażaków ochotników, w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. A dzisiaj to urząd marszałkowski pomaga wszystkim  jednostkom OSP w regionie.  Z funduszy unijnych mamy dla nich pakiety ze środkami ochrony osobistej dla każdego ochotnika, by niosąc pomoc, także byli bezpieczni – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

W zestawach, kupionych w ramach projektu, znajdą się m.in. maseczki i półmaski filtrujące, rękawice, kombinezony ochronne wraz z butami, gogle ochronne, płyny do dezynfekcji, przyłbice, dekontaminator oraz ozonator.

Pakiety ochronne dla każdej jednostki OSP

Marszałek apeluje także do wszystkich zainteresowanych jednostek OSP o zgłaszanie chęci otrzymania takiego zestawu. Aby to zrobić, należy zgłosić się mailowo – na adres osp@opolskie.pl

W załączeniu pismo, które powinien wypełnić każdy prezes OSP,  a następnie przesłać je pod wskazany adres.

 

Nasze serwisy