Kolejne pieniądze dla kozielskiego szpitala

Zarząd województwa podjął dziś decyzję o przekazaniu ponad 480 tysięcy złotych szpitalowi w Kędzierzynie-Koźlu, który  leczy pacjentów z koronawirusem. To pieniądze na niezwykle potrzebny szpitalowi zasobnik tlenu.

Kolejne pieniądze dla kozielskiego szpitala

Ten dwudziestotonowy zbiornik już stoi przed szpitalem, a pieniądze unijne z urzędu marszałkowskiego zostaną przekazane na jego zrefinansowanie. Zasobnik pomieści 20 ton tlenu, które będzie można rozprowadzać na wszystkie łóżka w szpitalu. W tym celu powstaje też instalacja tlenowa na szpitalnych oddziałach. To zabezpieczenie na przyszłość, gdyby w szpitalu była konieczność korzystania z respiratorów przez większą liczbę pacjentów.

Wicemarszałek województwa Roman Kolek podkreśla, że dyrekcja kozielskiego szpitala zawsze może liczyć na wsparcie przez zarząd województwa w zaspokajaniu potrzeb ratowania zdrowia i życia ludzkiego, jeśli tylko udzielenie takiej pomocy będzie możliwe. – Ten zakup to zwiększenie wydajności i warunek skutecznej tlenoterapii w szpitalu. Zbiornik już jest zainstalowany, a dzisiejsza decyzja to  formalne potwierdzenie dofinansowania przez zarząd potrzeb szpitala – dodaje wicemarszałek.

 

Przypomnijmy – w sumie kozielski szpital otrzymał  z urzędu marszałkowskiego w ramach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w walce z koronawirusem ponad 15 milionów 200 tysięcy złotych. To pieniądze unijne, przeznaczone zarówno na sprzęt, jak i niezwykle potrzebne  środki ochrony osobistej.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy