Kolejne defibrylatory trafiły do strażaków

22 defibrylatory i gabloty do ich zamontowania oraz detektory prądu przemiennego dla 11  jednostek OSP – to sprzęt zakupiony w ramach dwóch projektów II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Uroczyste przekazanie odbyło się w Kluczborku. 

Kolejne urządzenia AED trafiły do strażaków z powiatów kluczborskiego i namysłowskiego. To kolejny finał projektów Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt z powiatu namysłowskiego  „A- aktywni E- energiczni D- dyspozycyjni – Ochotnicza Straż Pożarna – zawsze pomoże” zainteresował 3 547 osób, które na niego zagłosowały. Sprzęt  – urządzenia AED i detektory – trafi do strażaków ochotników w Rychnowie, Smogorzowie, Kowalowicach, Krasowicach, Ziemiełowicach, Brzozowcu, Smarchowicach Śląskich, Głuszynie, Ligocie Książęcej, Biestrzykowicach – Miodarach oraz Mikowicach.

Drugi projekt z powiatu kluczborskiego zaś, pn. „Akcja dla serca 2 – wyposażenie jednostek OSP i kluczborskich parafii w defibrylatory”, uzyskał w głosowaniu aż 6048 osób. W tym powiecie urządzenia AED trafią do jednostek OSP w Bąkowie, Borkowicach, Roszkowicach, Paruszowicach, Kostowie, Szumie, Skałągach, Komorznie, Lasowicach Wielkich, Wołczynie, Lasowicach Małych, Gronowicach, a także do dwóch parafii w Kluczborku.

Defibrylatory przekazał w Kluczborku marszałek Andrzej Buła. Dziękował strażakom za podpowiedź, jak mądrze wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego. – Warto posiadać umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Cieszę się, że w ramach projektów każdy strażak zostanie przeszkolony. A ten system prowadzi nas krok po kroku, dlatego dwa urządzenia w kluczborskich parafiach także są bardzo ważne.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy