Jedyne takie wydarzenie w kraju

Właśnie zawitała do Opola! Mieszkańcy Opolszczyzny mają niepowtarzalną okazję, aby obejrzeć wystawę #EUinMyRegion. Jest w niej i opolski akcent.

Otwarcie wystawy miało miejsce 16 maja, podczas uroczystej gali funduszy unijnych dla przedsiębiorców w Filharmonii Opolskiej. Tam będzie gościć do niedzieli 19 maja, a od 21 do 30 maja wystawa dostępna będzie w holu Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego „Ostrówek”, przy ul. Piastowskiej 14.

Materiał do wystawy zgromadzony został w ramach konkursu fotograficznego #EUinMyRegion organizowanego przez Komisję Europejską. Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi obywateli na projekty unijne, realizowane w najbliższej okolicy. Spośród 530 nadesłanych zdjęć jury wybrało 30 zwycięskich ujęć na podstawie ich walorów estetycznych, kreatywności i związku z tematem konkursu. Trzy spośród zwycięskich zdjęć przedstawiają projekty z Polski: to ścieżki rowerowe w Brzegu i Skarbimierzu, rewitalizację centrum miasta Lublin oraz termomodernizację szpitala w Kaliszu.

Wystawa ma charakter mobilny i prezentowana jest w całej Europie. Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się w październiku 2018 r. w Brukseli, podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Od tego czasu wystawa była prezentowana w Grecji, Niemczech i Włoszech. W czerwcu obejrzą ją we Francji.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy