Są już pomysły do Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej

Organizacja imprez, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich, montaż dodatkowych urządzeń na placu zabaw czy zakup namiotu festynowego. To jedynie część pomysłów, jakie zgłosiły sołectwa do Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej.

Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły wnioski z 68 gmin. To propozycje z sołectw z całego województwa opolskiego. Obecnie są one weryfikowane.

– Chciałbym podziękować za mobilizację w gminach, które przekazały nam wnioski sołectw. Przypomnę, że dofinansowanie będziemy przekazywać przez najbliższe trzy lata. Mieszkańcom oddajemy decyzję, na co wydać te pieniądze  – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Planuje się, że w tym roku dofinansowanie w kwocie 5000 złotych dostanie około 370 miejscowości.

Przypomnijmy, że procedura nie jest skomplikowana: sołectwo przekazuje spisany pomysł gminie, gmina wraz z sołectwami decyduje, kto w pierwszej kolejności otrzyma wsparcie. Wniosek poprzez gminę trafia do urzędu marszałkowskiego. Zadania powinny być zrealizowane do końca października roku, w którym udzielono pomocy finansowej w ramach MIS. Chodzi o projekty wiejskie, które pomogą w realizacji przedsięwzięć, służących rozwojowi i integracji lokalnych społeczności w regionie.

Łączny budżet Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej na lata 2020-2022 to  5 400 000 złotych.

Pw

Nasze serwisy