Rowerem do szkoły i na wycieczkę

Dobiega końca tegoroczna edycja programu „Dwa zamiast cztery, Opolskie na Rowery”. Miasteczka ruchu drogowego, stojaki na rowery oraz urządzenia do zajęć z udzielania pierwszej pomocy trafiają do ostatnich szkół. Dzieci otrzymują kaski i kamizelki.

Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu to placówki, do których dzisiaj trafił sprzęt w ramach projektu „Dwa zamiast cztery. Opolskie na rowery”.  Z pomysłu zadowolony jest Jarosław Cieśliński, dyrektor jedenastki na opolskich Chabrach. – Myślimy cały czas, jak urozmaicać  naukę i rozrywkę dla naszych uczniów. Mimo grudnia, przed naszą szkołą cały czas stoją rowery, a to oznacza, że uczniowie przyjeżdżają do nas na jednośladach. Ten program wart jest kontynuowania – mówi Jarosław Cieśliński.

Uczennica Agnieszka Wychowaniec często jeździ z rodzicami rowerami – Nauczyliśmy się wszystkiego, co jest ważne dla zachowania bezpieczeństwa. Powinniśmy przestrzegać znaków, jeździć ścieżkami rowerowymi i odpowiednio się ubierać. Dziś dostałam kask, z którego się cieszę – dodaje.

Wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, który dzisiaj obdarowywał szkoły sprzętem, chciałby, aby przeszkolone dzieci były ambasadorami bezpieczeństwa w ruchu rowerowym. – Ważna jest edukacja, nauka tego, co jest związane z bezpieczeństwem. Przed nami czas przedświąteczny, a widzimy, że rowery cały czas cieszą się popularnością. Jednocześnie uczymy, jak i wyposażamy szkoły w niezbędny sprzęt. Cieszę się, że to właśnie najmłodsi zanoszą do domu dekalog bezpiecznej jazdy na rowerze. Mam nadzieję, że wielu dorosłych przekona się do tego, żeby jadąc rowerem również zakładać kask i dbać o swoje bezpieczeństwo – mówi wicemarszałek.

Również w szkole nr 24 w opolskich Groszowicach cieszą się z programu. To tutaj zainaugurowano tuż po wakacjach akcję „Dwa zamiast cztery. Opolskie na rowery”. Szkoła, podobnie jak inne, organizuje wycieczki rowerowe, prowadzi zajęcia wykorzystując otrzymane elementy miasteczka rowerowego. Wszystko wskazuje na to, że pomysł będzie kontynuowany w przyszłym roku, a to oznacza, że będą mogły do niego przystąpić kolejne szkoły z województwa opolskiego.

Pw

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy