Sieć Dziedzictwo Kulinarne Opolskie ma nowych członków. 11 grudnia br. w restauracji Opolanka, która również należy do sieci, uroczyście wręczono certyfikaty i szyldy dwunastu nowym podmiotom.
To był już drugi nabór w tym roku. Pierwszy miał miejsce w marcu i wtedy do sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie przystąpiło 15 podmiotów. W sumie opolska sieć liczy już 80 członków, wśród których są rolnicy, producenci, przetwórcy żywności, restauracje, obiekty usług hotelarskich i gastronomicznych, jak również hurtownie i sprzedawcy detaliczni.
W środę, z rąk członka zarządu województwa Stanisława Rakoczego i dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWO Wiesława Kryniewskiego, certyfikaty i szyldy odebrali:
- Gospodarstwo Rolne RHD Zębowice;
- Śląski Bifej – Pastas sp. z o.o.;
- Pasieka Gucio Niezdrowice;
- Browar w cieniu z Kochłowic;
- Delicious HOME MADE Irena Jasińska z Gogolina;
- Gospodarstwo Rybackie „Markowe” Elżbieta Bartosik;
- PGL LP Gospodarstwo Rybackie Niemodlin;
- Lodziarnia Pod orzechem – Lody Mistrzowskie – naturalnie dobre;
- Masarnia Golomb ze Szczedrzyka;
- Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego z Siedzibą w Opolu (Ośrodek Zarybieniowy Poliwoda);
- Gospodarstwo Rybackie Krzywa Góra;
- Pracownia Smaków, Patryk Buchta z Jełowej.
W trakcie dwudniowego spotkania uczestnicy poznali plany dot. promocji sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie na 2020 rok, wysłuchali wykładu nt. budowania potęgi marki, a także mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi przepisami prawa w zakresie bezpieczeństwa produkcji i obrotu żywności.
Przypomnijmy, że ideą sieci DKO jest promowanie żywności wysokiej jakości. Logo – charakterystyczna czapka kucharska na niebieskim tle – zamieszczone na produktach i budynkach firm należących do zrzeszenia gwarantuje najwyższą jakość żywności wyprodukowanej w woj. opolskim. Województwo opolskie jest członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego od 2008 roku.
JOS-DRW