Uczniowie z Prószkowa uczą się ratowania życia

Szkoła w Prószkowie to kolejna placówka, która otrzymała sprzęt przydatny rowerzystom. W ramach projektu „Dwa zamiast cztery. Opolskie na rowery” przekazywane są również defibrylatory ćwiczebne.

Szkoła Podstawowa w Prószkowie od kilku lat prowadzi indywidualny program nauki udzielania pierwszej pomocy. Defibrylator szkoleniowy był tutaj oczekiwany, a jak zaznacza prowadząca zajęcia Iwona Bienek, znacząco pozwoli on na urozmaicenie nauki. – Wielu uczniów przyjeżdża do szkoły na rowerach. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Do tej pory o bezpieczeństwie mówimy na lekcjach techniki, a w czwartej klasie uczniowie zdają egzamin na kartę rowerową. Jednocześnie wprowadziliśmy autorski program udzielania pierwszej pomocy. Dzieci chętnie biorą udział tych w zajęciach. Wiedzą, że bierne oczekiwanie nie wchodzi w grę, a telefon 112 ratuje życie – dodaje.

Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza opolskiego przypomina, że w ramach programu „Dwa zamiast cztery. Opolskie na rowery” szkoły otrzymują również wyposażenie miasteczek rowerowych, a dzieci uczestniczące w zajęciach wyposażane są w kaski i sprzęt rowerowy. Program służy przede wszystkim poszerzeniu wiedzy dotyczącej bezpiecznej  jazdy na rowerze oraz promocji zdrowego stylu życia. – Chcemy nauczyć naszych młodych mieszkańców bezpiecznego zachowania na drodze. Defibrylator treningowy zwiększa umiejętności ratowania życia. Być może kiedyś ta wiedza się przyda – mówi Szymon Ogłaza. Dyrektor szkoły Kazimierz Janczak cieszy się z uczestnictwa swojej placówki i jej uczniów w tym projekcie. – Każda taka akcja poprawiająca bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważna. Podnosimy świadomość uczniów. Dzieci chętnie biorą udział w takich zajęciach, chcą też być aktywne, uwielbiają uczestniczyć w rowerowych wycieczkach – dodaje dyrektor.

Pw

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy