Przez Paczków komfortową drogą

Otwarto po remoncie drogę wojewódzką nr 382 w Paczkowie. To ważny szlak komunikacyjny, biegnący od granicy polsko-czeskiej przez Złoty Stok w kierunku Opola, a dalej Śląska.

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 382 w Paczkowie. Prace prowadzone były na odcinku ponad półtora kilometra. Polegały na wzmocnieniu nawierzchni – tak, aby bez większych problemów mogły tędy jechać ciężkie samochody.  – Ponadto zbudowano chodniki, utwardzono pobocza, zbudowano zatoki autobusowe, przebudowano skrzyżowania. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na tej drodze zamontowano też kocie oczka oraz oświetlenie dedykowane – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Zaznaczmy, że przebudowane zostały skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Wojska Polskiego i Kopernika oraz Jana Pawła II i Mickiewicza.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 9 milionów 100 tysięcy złotych, a dofinansowanie przekazane przez urząd marszałkowski wyniosło prawie 8 milionów 700 tysięcy złotych, gmina dołożyła 100 tysięcy złotych.

Dodajmy, że projekt realizowano w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, polegającym na opracowaniu przez wykonawcę dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonaniu robót budowlanych.

Nowa nawierzchnia powinna również wpłynąć na zmniejszenie hałasu oraz zniwelowanie drgań przenoszonych na zabytkową część zabudowań w centrum Paczkowa.

pw

Nasze serwisy