Gogolińska w Strzelcach Opolskich do przebudowy

Zarząd Dróg Wojewódzkich i Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o . właśnie podpisały umowę z firmą  PHU TRANSKOM z  Jaryszowa na przebudowę ulicy Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Ten projekt to kolejny etap poprawy dostępności do węzłów autostrady A4 Gogolin i Olszowa.

Ulica Gogolińska to jeden z odcinków drogi wojewódzkiej 409, a prace przy tej przebudowie powinny zakończyć się z końcem sierpnia 2020 roku. – To jedna z wielu nowych inwestycji na drogach wojewódzkich, rozpoczynanych w tym roku. Ważna, bo prowadzi m.in. do zakładów przemysłowych – mówi członek zarządu województwa  Szymon Ogłaza.

– Prace rozpoczną się z początkiem października – informuje dyrektor Zarządu  Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk. – Ich zakres jest dość szeroki, to półtorakilometrowy odcinek z dość dużym rondem w rejonie zakładów Adamietz. Na całej długości tego odcinka zostanie przebudowana ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3 metrów, przebudujemy chodniki, będą dwie zatoki autobusowe – dodaje. Jak zwykle, drogowcy zadbają o bezpieczeństwo – będą  azyle dla pieszych przy przejściach,  wyspy spowalniające ruch pojazdów, przebudowane zostaną zjazdy i parkingi.

Przy okazji rozbudowy drogi strzelecka spółka wodociągowa będzie prowadzić drugi etap wymiany sieci wodnej i kanalizacyjnej w mieście.

 

Całkowita wartość prac przekracza 16 i pół miliona złotych, z czego prace zaplanowane przez ZDW to niemal 13,4 mln zł, a pozostała część to inwestycja strzeleckiej spółki wodociągowo-kanalizacyjnej.

 

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy