Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery

We wtorek 20 sierpnia br. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbyło spotkanie w ramach kampanii pt. ,,Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery’’. To było pierwsze, organizacyjne spotkanie w ramach kampanii, która rozpocznie się jesienią.

Kampania, która przygotował urząd marszałkowski wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, będzie skierowana do uczniów szkół podstawowych. Jej celem długofalowym będzie wzrost liczby dzieci i młodzieży korzystających z roweru jako środka transportu przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu wiedzy i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

We wtorek z organizatorami kampanii spotkali się przedstawiciele szkół, zakwalifikowanych do udziału w niej. To dwadzieścia placówek ze wszystkich powiatów województwa opolskiego. A spotkali się z nimi przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, WORD-u, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji i Opolskiego Związku Kolarskiego.

Podczas tego spotkania rozmawiano o tym, jak będzie wyglądała realizacja pierwszej edycji programu ,,Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery’’.

W ramach kampanii będą organizowane spotkania ze znanymi sportowcami, stowarzyszeniami rowerowymi, a także rajdy rowerowe i konkursy plastyczne.  Ponadto szkoły biorące udział w tej pierwszej edycji zostaną wyposażone w stojaki rowerowe, elementy miasteczka ruchu drogowego, a także szkoleniowy fantom i defibrylator z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Jej inaugurację zaplanowano na wrzesień br.

JP-DIG

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy