Opolskie smaki i turystyka w Moguncji

W dniach od 6 do 9 kwietnia województwo opolskie zaprezentowało się podczas wystawy tematycznej „Świat Turystyki” w ramach targów „Rheinland-Pfalz Ausstellung”. To największe targi wielobranżowe w Nadrenii-Palatynacie, regionie partnerskim województwa opolskiego w Niemczech. 

Do odwiedzenia województwa opolskiego zachęcano prezentując bogatą ofertę atrakcji turystycznych, zamków, pałaców, ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych  oraz hoteli. Udział w targach był też doskonałą okazją do promocji opolskiej regionalnej kultury i tradycji, a także lokalnych przysmaków. W tym roku na stoisku opolskim zaprezentowało się  Stowarzyszenie Klaster Dobrej Żywności „Oleski Koszyk” , który dla gości przywiózł kołocz śląski w trzech wersjach smakowych  z piekarni Kłos w Kujakowicach Górnych oraz  Śmietankówkę z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie. Oba regionalne produkty „podbiły” nadreńskie serca oraz podniebienia.  Nie zabrakło również opolskich cukierków, pralinek oraz ciasteczek, które cieszyły się szczególną popularnością nie tylko wśród dzieci. Przygotowano także różnorodne upominki dla najmłodszych gości stoiska.

Tradycyjnie opolskie stoisko odwiedziła Malu Drayer, premier Nadrenii-Palatynatu wraz z dyrektorem targów Sebastianem Kreuserem oraz nadburmistrzem Moguncji Michaelem Eblingiem. Na stoisku promocyjnym Opolszczyzny byli też liczni przedstawiciele samorządów, instytucji oraz ministerstw Nadrenii-Palatynatu. Prezentację województwa opolskiego w Moguncji przygotowało Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy