Opolskie na Green Ventures

W dniach od 6 do 7 kwietnia  odbywała się w Lipsku, w ramach targów TerraTec giełda kooperacyjna branży ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii – Green Ventures 2017. Opolszczyznę podczas spotkania reprezentowały Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji  oraz opolskie branżowe firmy.

Województwo opolskie dzięki uprzejmości IHK w Poczdamie mogło prezentować się na stoisku, na którym dostępne były materiały promocyjne dotyczące gospodarki naszego regionu oraz informacje na temat innowacyjnych produktów opolskich, m.in. żarówek LED firmy Auto Power Electronic z Opola.

Green Ventures to odbywająca się co roku, największa w Europie, giełda kontaktów bezpośrednich skierowana do przedstawicieli przedsiębiorstw z branży ochrony środowiska we wszystkich jej aspektach: od alternatywnych źródeł energii, poprzez budownictwo, projektowanie, aż po recykling oraz innowacyjne technologie. Udział w niej biorą zarówno firmy, jak i instytucje badawczo-rozwojowe, samorządowe, administracja regionalna oraz przedstawicielstwa dyplomatyczne. Licznie zgromadzone były również firmy usługowo-doradcze z całego świata, poszukujące kontaktów gospodarczych, możliwości wejścia na rynek, nowych rozwiązań i kooperacji z firmami o podobnym profilu.

Giełda zorganizowana została przez Kraj Związkowy Brandenburgii oraz Izbę Handlowo-Gospodarczą Poczdam i odbyła się po raz dwudziesty. W spotkaniu wzięło udział kilkaset firm z kilkudziesięciu krajów świata. Krajem partnerskim była Japonia.

Biuro Województwa Opolskiego oraz przedstawiciele firm opolskich z branży odnawialnych źródeł energii biorą udział regularnie, od kilku lat, w tym międzynarodowym wydarzeniu, które odbywa się w Poczdamie i Lipsku. Przyszłoroczna edycja będzie miała miejsce w Poczdamie.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy