Dobrodzień odetchnie od samochodów 

Rozpoczyna się budowa obwodnicy Dobrodzienia. Ponad 6 kilometrów drogi pozwoli całkowicie wykluczyć wjazd samochodów ciężarowych do centrum miasta. To od lat wyczekiwana inwestycja.

12 grudnia Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą budowy obwodnicy Dobrodzienia. Obwodnicę wybuduje firma DROG-BUD. – To trzecia obwodnica budowana przez nas w tej perspektywie finansowej. Połączy się z obecną i rozbudowywaną obwodnicą Dobrodzienia i Myśliny. Rozwiąże problem ruchu tranzytowego. Jeżeli Dobrodzień nie jest ich celem, kierowcy nie będą musieli swoimi samochodami w ogóle wjeżdżać do miasta – tłumaczy Szymon Ogłaza, członek zarząd województwa.

4 km drogi powstaną od podstaw, a dwukilometrowa część  istniejącej już drogi zostanie przebudowana. Na nowej obwodnicy powstaną dwa ronda turbinowe. Inwestycja jest warta ponad 70 milionów złotych, a jej unijne dofinansowanie wyniesie ponad 60,4 miliona złotych.

– To nasza największa inwestycja drogowa w przyszłym roku. Po wakacjach 2020 roku ta droga powinna zostać oddana użytkownikom – mówi Szymon Ogłaza.

 

Nadal trwa również budowa obwodnicy Malni i Choruli. Gotowa jest już część nośna tej drogi. Droga jest budowana w technologii betonowej, więc teraz drogowcy czekają na wyższe temperatury powietrza, by móc kontynuować prace. – Wtedy położona zostanie ostatnia warstwa betonu. Tego wymaga technologia, w której droga jest budowana – dodaje dyrektor Bartłomiej Horaczuk. Do tej pory na tę inwestycję wydano 22 miliony złotych, czyli około 50% całości kosztów budowy. Przygotowane są już ronda w okolicach dojazdów do Górażdży, gotowy jest również most, który stanowił jedno z najważniejszych wyzwań dla drogowców.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy