Szpital w Oleśnie. Nowoczesność dla mam

Komfortowe warunki dla pań rodzących w oleskim szpitalu. Nowa sala do porodów rodzinnych, nowoczesna sala cięć. Zakończono remont oddziału ginekologiczno-położniczego.

Ogromne zmiany jakościowe zachodzą w oleskim szpitalu. Po remoncie do dyspozycji rodzących kobiet są maksymalnie dwuosobowe pokoje. Wyremontowana sala porodowa z trzema stanowiskami, sala cięć na poziomie operacyjnym. Przygotowano również nowoczesną salę do porodów rodzinnych. – Standardy zarówno dla pacjentek, jak i lekarzy znacząco się poprawiły – mówi Andrzej Prochota, dyrektor szpitala w Oleśnie. Dodajmy, że to już drugi etap remontu tego oddziału, który współfinansowany był z pieniędzy unijnych w kwocie 2 milionów złotych. Całość prac to 3 miliony 200 tysięcy złotych.

Sale zostały wyposażone w nowe łóżeczka dla noworodków, odnowiono wyposażenie sal, gdzie przebywają  mamy oraz gruntownie zmodernizowano szkołę rodzenia. Sale są klimatyzowane.

Również sala porodów rodzinnych wzbogaciła się o pomieszczenie socjalne dla towarzyszących przy porodzie ojców. – Zapewniamy odpowiednie przygotowanie się do uczestniczenia w porodzie – mówi dyrektor szpitala. Unowocześniono również salę intensywnego nadzoru nad noworodkami. – Prowadzona jest szeroka akcja, która zachęca do korzystania ze szkoły rodzenia. Rodzice zdobywają tam niezbędną wiedzę. Związana jest ona zarówno z przebiegiem samego porodu, późniejszej pielęgnacji i opieki nad noworodkiem. Zależy nam na tym, aby wszyscy uczestniczyli w zajęciach – dodaje dyrektor.

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego podkreśla, że w ostatnich latach we wszystkich szpitalach województwa opolskiego prowadzone są remonty. – Te podwyższają jakość leczenia. Sprawiają, że nasze szpitale są konkurencyjne w stosunku do tych w całej Polsce. Kupowany jest nowoczesny sprzęt. Wymieniane są urządzenia. Poprawia się diagnostyka. Prowadzone są programy m.in. „Opolskie dla rodziny” – mówi marszałek.

Przez cały 2017 rok w oleskim szpitalu urodziło się 870 dzieci, a do połowy października tego roku – 600 dzieci. Jak zaznacza dyrektor, szpital jest w czołówce regionu pod względem liczby przyjętych urodzeń. W Oleśnie jest więcej urodzeń niż w Kędzierzynie-Koźlu czy Namysłowie.

Przypomnijmy, że do tej pory budynek szpitala przeszedł kompleksową termomodernizację. Wymieniono wszystkie okna, zmodernizowano system ogrzewania. Wyremontowano oddział ortopedyczny, chirurgiczny, wewnętrzny, wyremontowano i wyposażono w nowe urządzenia stację dializ. Najkosztowniejsza była przebudowa bloku operacyjnego, oddziału intensywnej opieki medycznej. Od podstaw została wybudowana centralna sterylizatornia. W trakcie remontu szpitala wymieniono również 20 kilometrów rur. Przed placówką kolejne wyzwanie, czyli unowocześnienie i przebudowa oddziału dziecięcego. Jak zaznacza dyrektor placówki, oddział ten spełnia wszystkie wymogi, a prace remontowe bardziej ukierunkowane będą na utworzenie strefy hotelowej dla przebywających z małymi pacjentami rodziców i opiekunów. Na unowocześnienie czeka również główna rejestracja i archiwum. Dodajmy, że szpital wyposażony jest w lądowisko dla helikopterów. Posiada on system nocnej nawigacji.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy