Forum młodzieży od nowa

36 młodych osób z całego regionu odebrało z rąk marszałka akty powołania do Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego drugiej kadencji.

– Naszą odpowiedzialnością jest zorganizowanie wam życia w regionie. Ale to będzie skuteczne tylko wtedy, gdy nam powiecie, co was interesuje, jak to życie ma wyglądać-  mówił marszałek Andrzej Buła do młodzieży.

Pierwsze forum młodzieży w województwie opolskim właśnie zakończyło  swoją kadencję po roku działalności. Jak mówił jego przewodniczący, Mateusz Wrotny, to był bardzo bogaty w wydarzenia i inicjatywy rok. Forum wypracowało regulamin swojej działalności, złożyło kilka projektów nowych inicjatyw, nawiązało kontakt z Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego. I właśnie opracowany przez poprzedników regulamin określił wybór i ramy działalności forum kolejnej kadencji.  Marszałek Andrzej Buła podkreślał, że to był także doskonały czas uczenia się nawzajem i wsłuchiwania się samorządu w głos informujący o istotnych dla młodzieży sprawach. Mówił, że Forum młodych stało się inspiracją dla pokolenia ich dziadków, którzy dziś działają w Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego. Zderzenie tych dwóch aktywności miało miejsce w styczniu tego roku w Pawłowicach, gdzie odbył się wspólne warsztaty.

Obecnie Forum Młodzieży tworzy 36 osób, rekrutujących się z młodzieżowych rad gmin z województwa opolskiego lub zgłoszonych przez grupy nieformalne, a jego kadencja potrwa dwa lata. O tym, czym będą się zajmować przez ten czas, jego członkowie, zadecydują sami. Marszałek podkreśla, że jak przedtem, tak i teraz będzie się wsłuchiwał w ten ważny głos młodych, którzy mają okazję do wyrażania swoich opinii na wszystkie nurtujące ich tematy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że forum może być doskonałym miejscem uczenia się samorządności i debaty obywatelskiej.

 

Przewodniczący Forum II kadencji został Sebastian Warowy.   Pierwsze warsztatowe spotkanie członków Forum poprowadził psycholog społeczny Marek Łabudziński, a dotyczyło ono  profilaktyki dla młodzieży i z młodzieżą.

VR/KK

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy