Nowoczesna edukacja w Kluczborku

Wyposażenie pracowni szkolnych, dodatkowe zajęcia dla uzdolnionych uczniów, nowa klasa patronacka – to tylko niektóre efekty umów, jakie zostały dziś podpisane w Kluczborku.

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Jacek Suski podpisał dziś dwie umowy na unijne projekty edukacyjne, na łączną kwotę ponad 1 milion 362 tysiące złotych. „Nowoczesna edukacja w gminie Kluczbork”  –  to projekt, który nie tylko pomoże wyposażyć pracownie szkolne w nowoczesny sprzęt komputerowy, ale także podniesie umiejętności nauczycieli i umożliwi uczniom udział w dodatkowych zajęciach, rozwijających ich zdolności w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i znajomości języka angielskiego. Drugi projekt to „Uczę się, więc jestem – kompleksowe wsparcie rozwoju uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kluczborku”. Dzięki niemu licealiści zyskają możliwość uczenia się przez doświadczenie i uczestniczenia w zajęcia z pracownikami uczelni, m.in. wspólnego przeprowadzania naukowych eksperymentów w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych.

Marszałek Andrzej Buła, który uczestniczył w podpisaniu umów, podkreśla, że to prawie półtora miliona złotych na zwiększenie atrakcyjności edukacji. – To ciekawe zajęcia z matematyki, biologii czy chemii, języków obcych w szkołach podstawowych i możliwość kontaktu z uczelniami w szkole ponadpodstawowej – mówi i dodaje: Licealistom umożliwiamy kontakt z uczelniami i spotkania z ciekawymi wykładowcami. Projekty edukacyjne tego typu są po to, by start młodych ludzi w dorosłe życie był łatwiejszy, by jak najlepiej przygotować ich do zmieniającego się otoczenia.

Lepsze wejście na rynek pracy umożliwi także stworzenie klasy patronackiej firmy Elektromatik sp. z o.o. ze Starego Olesna w Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 2 w Kluczborku. Uczniowie tej klasy mogą liczyć na praktyki w przedsiębiorstwie i nagrody dla najlepszych fundowane przez firmę.

– To już kolejna taka inicjatywa w naszym regionie, jak najbardziej warta uznania. Dzięki niej uczniowie będą znacznie lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy, a może nawet na stałe zwiążą się z firmą, która objęła ich klasę patronatem. Natomiast firma zyska kandydatów do pracy, których przygotuje zgodnie z zapotrzebowaniem – podkreśla marszałek Andrzej Buła. I dodaje: – Jeśli tak się stanie, to dla mnie jako marszałka oznacza to, iż młodzi ludzie zostaną w naszym województwie, a pracodawca będzie funkcjonował stabilnie mając kadrę.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy