Przemysław Neumann dyrektorem Filharmonii Opolskiej przez kolejne 4 lata

Opolską jednostką kultury kieruje od września 2015 roku. Decyzją Zarządu Województwa Opolskiego został powołany na dyrektora FO na kolejne cztery sezony artystyczne. Dziś odebrał akt powołania z rąk wicemarszałka Stanisława Rakoczego.  

W ocenie Zarządu Województwa „dał się poznać jako dobry menadżer w zakresie zarządzania finansami, sprawną organizacją działań artystycznych i administracyjnych. Jest dobrym fachowcem w dziedzinie muzycznej. Posiada umiejętności podejmowania decyzji, stawiania celów i motywowania zespołu. Jest osobą kreatywną, niezwykle pracowitą i przykładającą wagę do bezkonfliktowych relacji międzyludzkich wewnątrz instytucji oraz stara się wypracować  pozytywne stosunki z osobami zewnętrznymi. Pan Neumann swoim zaangażowaniem w pracę, zarówno tę artystyczną jak i administracyjno-organizacyjną oraz identyfikowaniem się z Instytucją,  potwierdza że jest godnym kandydatem do pełnienie funkcji Dyrektora FO na  kolejne cztery sezony artystyczne.”

Zarząd pozytywnie ocenił dotychczasową pracę  w zakresie zarządzania, działalności finansowej oraz merytorycznej i wyraził zgodę na powołanie Pana Przemysława Neumanna, na stanowisko Dyrektora FO  na kolejną czteroletnią kadencję tj. od 1 września 2018 do 31 sierpnia 2022 r., bez przeprowadzenia konkursu.

Przemysław Neumann dyrektorem Filharmonii Opolskiej przez kolejne 4 lata

Przemysław Neumann studiował na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego oraz prof. Antoniego Grefa. Zdobył m.in. III miejsce na III Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku w 2002 roku. Jako dyrygent prowadził orkiestrę Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz orkiestry Filharmonii Białostockiej, Częstochowskiej, Lubelskiej, Szczecińskiej, Śląskiej w Katowicach oraz Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Od 2010 roku współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym. W 2013 roku rozpoczęła się jego współpraca z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Po obronie doktoratu w roku 2009 podjął pracę naukową w katedrze dyrygentury poznańskiej Akademii Muzycznej.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy