Lewada pełna gwiazd i zmagań konnych

Mimo kapryśnej pogody Lewada przez ostatni weekend sierpnia tętniła życiem. Plejada znanych i lubianych artystów zjechała tam tradycyjnie na dwudniowe XXI Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd Art Cup w Zakrzowie.

Widowiskowe pokazy jeździeckie, wspaniała atmosfera. Doskonałe miejsce dla miłośników koni, ciekawego spędzania czasu i odpoczynku. Tak było również w tym roku. Gwiazdy kina i telewizji rywalizowały w skokach, ujeżdżaniu i powożeniu. Był też czas na spotkania z fanami, rozdawanie autografów i wspólne zdjęcia.

Impreza tradycyjnie przyciąga wielu mieszkańców województwa, którzy z zaciekawieniem przyglądali się zmaganiom konnym. Zawody obserwowali również marszałek województwa Andrzej Buła oraz wicemarszałkowie Stanisław Rakoczy oraz Roman Kolek.

Podczas drugiego dnia Mistrzostw, w niedzielę, w konkurencji powożenia wystartował przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego dr Norbert Krajczy wraz ze swoim serialowym odpowiednikiem – lekarzem ginekologiem z serialu Pierwsza miłość – Tomaszem Lulkiem.

Nie zapomniano także o gospodarzach i organizatorach Mistrzostw – Pan Andrzej i Aneta Sałaccy zostali uhonorowani przez Przewodniczącego Sejmiku statuetką Marszałka Piłsudskiego na koniu przygotowaną specjalnie na okazję 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości – w dowód uznania za działania na rzecz promocji sportu i Opolszczyzny.

Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy