Opolskie na Dniach Nadrenii-Palatynatu w Wormacji

Ponad 320 tysięcy gości, kilkaset stoisk, kilka scen koncertowych, przepiękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz doskonałe przyjęcie  województwa opolskiego przez uczestników święta –  taki był największy festyn w naszym niemieckim regionie partnerskim – tegoroczne Dni Nadrenii-Palatynatu, który odbyły się od 1 do 3 czerwca w Wormacji.

Opolskie stoisko przygotowane zostało przez Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji oraz Urząd Miejski  w Kluczborku. Jak zawsze, nie zabrakło informacji o najpiękniejszych i atrakcyjnych turystycznie miejscach w naszym regionie. Ponadto serca Nadreńczyków zdobywaliśmy słodkościami opolskich producentów. Przez wszystkie dni festynu stoisko opolskie cieszyło się ogromną popularnością i było, w dosłownym słowa tego znaczeniu, oblegane.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Dni Nadrenii-Palatynatu był udział w tym święcie Gminnej Orkiestry Dętej oraz mażoretek Viktoria z Łowkowic w gminie Kluczbork, którzy zachwycali gości maszerując ulicami miasta i dbając o świetną atmosferę.  Muzycy z Łowkowic pod batutą Wiktora Polaczka wzięli udział także w pochodzie, który tradycyjnie odbywa się na ulicach ostatniego dnia festynu i jest podziwiany przez kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających oraz przez setki tysięcy widzów, oglądających emitowaną na żywo transmisję telewizyjną. Gromkie brawa oraz ciągłe okrzyki „Dzień dobry Polsko”, „Cześć Oppeln” z pewnością na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

Udział naszego regionu w Dniach Nadrenii-Palatynatu możliwy był dzięki wsparciu i zaangażowaniu Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy