Będzie więcej miejsc rekreacji

„Trójkąt Bermudzki” w Prudniku, czyli obszar między ulicami Szkolną, Traugutta, Armii Krajowej oraz Mickiewicza, zamieni się w miejsce wypoczynku i rekreacji. Wszystko dzięki rewitalizacji finansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Ponad 7 milionów 400 tysięcy złotych będzie kosztowała rewitalizacja kolejnego osiedla w Prudniku. Zbudowane zostaną place zabaw, boiska, obiekty małej architektury oraz chodniki. Przebudowane zostaną drogi osiedlowe i zbudowane parkingi.

Marszałek Andrzej Buła podpisał niezbędne umowy, umożliwiające przekazanie pieniędzy na ten cel. –  Lokalne programy rewitalizacji diagnozują sytuację mieszkańców miast. Niezbędny przy ich tworzeniu jest dialog z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi. Mieszkańcy pragną, wychodząc z domu, obcować z przyjaznym otoczeniem. Ich oczekiwania, to również perspektywa przyjaznego życia w mieście, które daje gwarancję zatrudnienia. Każdy chce w pobliżu swojego domu usiąść na ładnej ławce, chodzić po równych chodnikach, móc wypoczywać wśród drzew – mówi marszałek.

Franciszek Fejdych, burmistrz Prudnika, podkreśla, że w miejscu rewitalizowanej przestrzeni znajduje się osiedle mieszkaniowe.  – W tym miejscu nie przeprowadzano poważniejszych remontów od II wojny światowej. Mieszkańcy na ten moment czekali bardzo długo. Tworzymy możliwość uczestnictwa w życiu społecznym, rozwoju pod względem sportowym. Przygotowaliśmy miejsca, w których będą mogły wypoczywać całe rodziny – tłumaczy.

Również seniorzy będą mieć powody do zadowolenia. Tworzona jest dla nich infrastruktura, która ułatwi życie. Utworzony dla nich zostanie Klub Seniora.

Prace ruszą jeszcze w tym roku, a ich zakończenie przewidziane jest w 2019.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy