Opolskie w Berlinie

W Berlinie rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych. ITB to największa tego typu impreza na świecie. Nie mogło tam zabraknąć promocji województwa opolskiego.

Opolską prezentację przygotowała Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, która jak co roku w przygotowaniu oferty współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną. Motywem przewodnim polskiego stoiska narodowego jest turystyka wodna, a więc na stoisku województwa opolskiego jest zdjęcie Jeziora Nyskiego.

Wspólnie z OROT-em swoją ofertę prezentuje miasto Opole wraz z Muzeum Polskiej Piosenki. Muzeum podczas pierwszych dwóch dni branżowych prezentuje się na scenie głównej polskiego stoiska narodowego – m.in. można słuchać polskich utworów, był także recital dyrektora  muzeum Jarosława Wasika.

Na stoisku regionalnym stawiamy w tym roku na opolskie zamki i pałace – promujemy opolski szlak zamków i pałaców, a szczegółowe materiały przygotowały: Zamek Moszna, Zamek Niemodlin, Pałac Sulisław, Pałac Pawłowice, Większyce, Zamek w Brzegu. Mamy materiały o największych atrakcjach turystycznych w regionie, bazie noclegowej z ofertami opolskich hoteli.

Podczas 5 dni targów,  jak co roku, odbędzie się konkurs wiedzy o Opolszczyźnie. Nagrodami będą noclegi w opolskich hotelach oraz bilety wstępu do atrakcji turystycznych, m.in.: do JuraParku w Krasiejowie czy odnowa biologiczna na Zamku Moszna.

Stoisko opolskie odwiedzili już m.in. minister sportu i turystyki Witold Bańka, wiceminister Dariusz Rogowski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Gospodarzami byli wicemarszałkowie Stanisław Rakoczy i Roman Kolek.

Gości odwiedzających stoisko częstujemy regionalnymi słodyczami ze Spółdzielni Pracy Cukry Nyskie, niezmiennie popularną śmietankówką oleską, proponujemy degustację regionalnego piwa z browaru w Namysłowie. W Berlinie nie zabrakło opolskiej porcelany i kroszonek oraz miodów z Pasieki Zarodowej w Maciejowie.

Do piątku targi  są kierowane dla branży turystycznej, ale już w weekend zapraszamy wszystkich. Opolskie stoisko w hali 15.1 czeka na gości!

 

ITB to największe targi turystyczne na świecie, ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Prezentuje się tu 187 krajów. Targom ITB towarzyszy niezwykle bogaty program wydarzeń towarzyszących: konferencja ekspercka, prezentacje, webinaria, warsztaty; liczne pokazy, warsztaty i występy organizowane przez wystawców.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy