Władze regionu dla WOŚP

Jak co roku, tak i teraz członkowie zarządu województwa przygotowali prezenty, które dziś przekazali na aukcję 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były  gadżety, gratki dla kolekcjonerów i zaproszenia na ciekawe wydarzenia.

Zarząd przekazał na licytacje WOŚP podwójne zaproszenie na tegoroczne 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” oraz podwójne zaproszenia na trzy koncerty Filharmonii Opolskiej. Były też prezenty przygotowane przez każdego z członków zarządu.

Marszałek Andrzej Buła zaprosił do wylicytowania spędzenia wspólnego dnia w pracy z marszałkiem. – Zapraszam do spędzenia tego czasu ze mną od 7.30, ale nie mogę powiedzieć do której – bo czas pracy marszałka nie ma końca – mówił. Tym razem również nie zabrakło prezentu sportowego od marszałka, prywatne pasjonata sportu – był to zestaw sportowy: torba, kijki do nordic walking, mini piłka, słuchawki bezprzewodowe i ręcznik. Sportowe prezenty przekazał także wicemarszałek Roman Kolek – podarował koszulkę zawodnika kędzierzyńskiej ZAKSY z podpisami zawodników klubu oraz kijki do nordic walking wraz z zaproszeniem do wspólnego udziału w  wybranej imprezie nordic walking.

Wicemarszałek Stanisław Rakoczy przekazał podwójne zaproszenie do Zamku w Mosznej. – Będzie to nocleg ze  śniadaniem w jednym z zamkowych apartamentów – zapowiedział. Drugim prezentem wicemarszałka był album „Piękno i gorycz sportu” – o sporcie od czasów starożytnych do współczesności. Członek zarządu Antoni Konopka dał na licytację ostatni egzemplarz wydanej w 2012 roku, dziś już unikatowej, publikacji „Opolszczyzna w wielu smakach. Skarby dziedzictwa kulinarnego”. Członek zarządu Szymon Ogłaza miał w tym roku piłkę do piłki ręcznej z podpisami zawodników Gwardii Opole. – To wyjątkowa piłka, bo podarowana mi podczas inauguracyjnego meczu w opolskim Okrąglaku – mówił.

Marszałek Andrzej Buła wraz przewodniczącym sejmiku Norbertem Krajczym przekazali także wspólny prezent na konto WOŚP – był  to wyjątkowy komplet ukraińskiej, tradycyjnej ceramiki, który otrzymali od władz zaprzyjaźnionego z naszym regionem obwodu iwanofrankiwskiego.

Agnieszka Wiosna z opolskiego sztabu WOŚP, dziękując za te prezenty mówiła, że jak co roku znacząco wzbogacą one konto Orkiestry.  – Ubiegłoroczne dary od zarządu cieszyły się dużym powodzeniem i mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy