Weekend zmagań młodych badmintonistów

Ostatnim dniom tegorocznych wakacji towarzyszą duże emocje sportowe. W Głubczycach trwa właśnie (1 – 3 września) Międzynarodowy Turniej Juniorów Młodszych w Badmintonie Polish U17 Open 2017.

W trzydniowych rozgrywkach bierze ponad stu młodych zawodników (16 – 17 lat) z kilku europejskich państw m.in. z Anglii, Cypru, Portugalii, Niemiec czy Austrii. Rywalizacje sportowe, w kategorii dziewcząt i chłopców w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych, odbywają się pod egidą Europejskiej Unii Badmintona.

Samorząd województwa podczas piątkowej ceremonii otwarcia zawodów reprezentował Bartosz Ostrowski, z–ca Dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UMWO. Po pierwszych piątkowych meczach, w sobotę rozgrywane są ćwierćfinały. Ostatni dzień mistrzostw wypełnią mecze półfinałowe, wczesnym popołudniem odbędą się finały, które wyłonią zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Warto przypomnieć, że Głubczyce mają bardzo silne tradycje w badmintonie. To właśnie w tym mieście, dokładnie cztery dekady temu, powołano do życia Polski Związek Badmintona. Przy okazji organizacji Turnieju, w dniu otwarcia odbyły się w mieście równolegle obchody jubileuszowe, które zgromadziły wielu znakomitych gości zasłużonych w tej dziedzinie sportu.

Organizatorem imprezy jest Klub LKS Głubczyce. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego, patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

kk, zdj. BO – DKS

Nasze serwisy