17 Międzynarodowe Targi Turystyki „W stronę Słońca”

Ten weekend w Opolu należał do miłośników aktywnego spędzania czasu. Wokół opolskiego ratusza  można było zapoznać się z ofertą turystyczną regionów z kraju i zagranicy. Nie brakowało licznych pokazów i atrakcji.

Na targach pokazały się m.in. Austria, Hiszpania, Niemcy, Czechy Rumunia, Litwa, Węgry i Ukraina.  W tym roku regionem wiodącym była austriacka Styria, która zapraszała na degustację win i specjałów kulinarnych, pokaz folkloru i konkursy z nagrodami. Przez weekend można było również uczestniczyć w konkursach, w których nagrodami były vouchery, uprawniające do zniżek w hotelach i pensjonatach.

– Nowości, to stoiska, które kierują nas w stronę słońca. Przyjechali do nas Hiszpanie, ciekawostką jest był tor wodny, który przyjechał z Kołobrzegu, po raz pierwszy promowała się Austria. W weekend odbywały się ceremonie cięcia szynki i lania wina – mówiła Jolanta Gocka z biura organizatora targów.

Opolszczyzna prezentowała się na kilku stoiskach, była zarówno promocja samego Opola, jak i województwa. W opolskiej wiosce kulinarnej można było spróbować tradycyjnej śląskiej kuchni. Tylko na jeden dzień przygotowano bigos z 50 kilogramów kiszonej kapusty. Na stoisku były również krupnioki, śląskie ciasta i placki ziemniaczane. Wszystko przygotowane z regionalnych produktów. Nysa  zachęcała do wycieczek rowerowych.

Jak co roku promowało się również Darłowo. Janusz Cwajna z Darłowskiej Organizacji turystycznej podkreślał walory nadmorskich miejscowości  – Wypoczynek nad morzem cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Mamy morze, jeziora, lasy i gospodarstwa agroturystyczne. Na tegoroczną edycję przygotowaliśmy wiele atrakcji, będą ryby, prezentacja kutra rybackiego, ale ci którzy mają nasze koszulki z poprzednich lat, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody  – mówił.

Inne stoisko zapraszało zaś do odwiedzenia Las Palmas de Gran Canaria: – Jest to kontynent w miniaturze, wyspa, która ma w sobie wszystko, a atutem jest lato, które trwa przez 12 miesięcy w roku. Wypoczną tutaj zarówno miłośnicy wygrzewania się na plaży, jak i ci, którzy cenią sobie historię i zabytki. Jest to raj dla całych rodzin .

Jak zwykle, podczas targów wybrano najciekawsze stoiska – w tym roku docenione zostały prezentacje Andaluzji i Hiszpanii. Z naszego regionu wyróżnienie trafiło do Kluczborka, a dokładnie do Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (KOLOT). Nagrody gospodarzom tych stoisk wręczył wicemarszałek Stanisław Rakoczy.

 

Nasze serwisy