Opolska Marka dla najlepszych

W pięknych wnętrzach pałacu w Sulisławiu 21 kwietnia rozstrzygnięta została kolejna, już czternasta, edycja konkursu „Opolska Marka”. Nagrodzono najlepszych w 2016 roku.

Witając gości na uroczystej gali, marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreślał wyjątkowe znaczenie Opolskiej Marki w regionie. Życzył laureatom satysfakcji z otrzymanych nagród i wyróżnień, wyrażał jednocześnie nadzieję na dobrą współpracę firm w regionie. – Staramy się opolskim firmom pomagać, korzystać z ich potencjału i wspierać je, by mogły konkurować na globalnym rynku. Przedsiębiorcy w regionie zasługują na to, by być docenieni i warto im za ich codzienną prace dziękować – mówił.

Spośród 58 nadesłanych zgłoszeń, jury wybrało najlepszych w kategoriach: produkt, usługa, eksport, promocja regionu, innowacje oraz przedsiębiorstwo CSR czyli przedsiębiorstwo dla regionu. Jurorzy dostrzegli w tym roku spadek zgłoszeń produktów branży spożywczej i zadecydowali, by w tej kategorii tym razem nagrody nie przyznawać.

Z dziesięciu przedsiębiorstw, zaproponowanych przez instytucje otoczenia biznesu, Zarząd Województwa Opolskiego wyłonił laureata Grand Prix – Przedsiębiorstwo Roku. W sektorze średnich i dużych firm laureatem Grand Prix został  Multiserwis sp. z o.o. z Krapkowic, wśród mikro-i małych – Przedsiębiorstwo MULTI Sp. z o.o. z Opola. Zarząd wyróżnił także Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM z Kępy. Nagrody laureatom wręczali obecni na gali członkowie zarządu województwa – oprócz marszałka Andrzeja Buły wicemarszałkowie Stanisław Rakoczy i Roman Kolek oraz Antoni Konopka. Prezes Multiserwisu Marian Siwoń mówił że ta nagroda to uwieńczenie 26 lat działalności firmy w regionie. – My bardzo mocno współpracujemy ze szkołami, szczególnie bliskie nam jest szkolnictwo zawodowe, mamy chyba pierwszą w regionie klasę patronacką. Współpracujemy, bo to się opłaci – mówił.

Jury, składające się z ekspertów z wielu dziedzin, nagrodziło bardzo różne firmy i produkty. Najlepsi eksporterzy w ubiegłym roku to wśród dużych przedsiębiorstw  wielokrotnie już nagradzana  NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. z Opola, która eksportuje  produkty spożywcze dla niemowląt i małych dzieci (mleka, kaszki, posiłki w słoiczkach), a wśród małych –  „FAGRO” D. Grosz, A. Fałek Spółka Jawna z Krapkowic, wysyłająca za granicę torby i worki papierowe.

Innowacyjne produkty to drewniane rowery firmy Wooden Barrel z Opola i inteligentne żarówki LED wytwarzane przez Auto Power Electronic Piotr Skrobotowicz z Opola.

Agencja Artystyczno-Eventowa 5 Żywiołów Dominika Wawrzyniaka z Głogówka została nagrodzona w kategorii promocja regionu za organizację The Witcher School czyli Polskiej Szkoły Wiedźminów . Te wydarzenia, inspirowane serią m.in. sagą Andrzeja Sapkowskiego, skupiają entuzjastów fantasy, którzy w zamkach, zamienionych w prawdziwe wiedźmińskie siedliska, poznają tajniki szermierki, łucznictwa, czy alchemii. Okazuje się, że takich zapaleńców nie brakuje i Szkoła Wiedźminów cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Najlepszym przedsiębiorstwem w kategorii CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu, została Grupa Kapitałowa Górażdże Cement S.A. W roku 2012 Grupa powołała do życia Fundację Górażdże – Aktywni w Regionie, która przez granty wspiera lokalne społeczności, mieszkańców miast i gmin, na terenie których działają spółki Grupy. Fundacja wsparła już ponad 260 projektów i zorganizowała kilka akcji społecznych na łączną kwotę 3.100 tys. zł. Prezes Ernest Jelito podkreślał, że Górażdże od wielu lat uczestniczą w życiu społeczności regionu. – Robimy to dlatego, że jest to częścią naszej kultury korporacyjnej, naszego dobrego współżycia z mieszkańcami. Tak, jak dbamy o środowisko, naszych pracowników, tak że ważne są dla nas dobre relacje z mieszkańcami – mówił.

 

W sumie jury konkursu nagrodziło w tym roku jedenaście firm, przyznało także wyróżnienia.

VR

Laureaci Konkursu Opolska Marka 2016

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy