Opolskie szpitale wśród najlepszych w kraju

 

Dziennik „Rzeczpospolita” zamieścił ranking stu najlepszych szpitali 2016 roku. W czołówce placówek zarówno tych wielozabiegowych, jak i niezabiegowych znalazły się szpitale prowadzone przez samorząd województwa opolskiego.

W złotej setce szpitali wielospecjalistycznych i onkologicznych na miejscu piątym ulokowało się Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu z 889,89 punktami (w roku ubiegłym 849), a na miejscu trzynastym Szpital Wojewódzki w Opolu, przy ulicy Katowickiej. Uzyskał on 877,71 punktów (w roku ubiegłym 850).

Natomiast w rankingu szpitali niezabiegowych na drugim miejscu znalazł się Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi w Opolu, a na miejscu szóstym – Stobrawskie Centrum Medyczne Spółka z o.o. z siedzibą w Kup – Szpital Pulmonologiczno-Reumatologiczny w Kup.

– To wysokie miejsce opolskich szpitali to dla mnie duża satysfakcja, zwłaszcza że konkurencja była niemała. Spośród tysiąca zaproszonych szpitali, do oceny przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, zgłosiło się 226. Zdobywana przez nasze szpitale – z roku na rok – wyższa punktacja pokazuje, że systematycznie dbają one o poprawę jakości leczenia i praw pacjenta, szkolą personel medyczny, zdobyły wymagane akredytacje. Szkoda tylko, że w parze z tymi ocenami, nie idą większe pieniądze na świadczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia – komentuje wicemarszałek Roman Kolek.

MS

Nasze serwisy