Świętowali z mieszkańcami

10 Opolska Brygada Logistyczna im. płk. Piotra Wysockiego obchodziła 30 czerwca swoje święto. Obchodom patronował marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła.

Święto opolscy logistycy obchodzili w towarzystwie zaproszonych gości – m.in. głubczyckich harcerzy, przedstawicieli szkół i uczelni, mieszkańców Opola, a także władz regionalnych. Płk Adam Słodczyk, dowódca Brygady, przypomniał, że utworzona w roku 1999 jednostka, brała udział w wielu misjach zagranicznych – w Kosowie i Libanie, operacji antyterorystycznej w Afganistanie, uczestniczyła we wsparciu logistycznym w Bośni i Hercegowinie. Z okazji święta grupa żołnierzy i oficerów otrzymała medale i odznaczenia wojskowe oraz nominacje na wyższe stopnie. W trakcie uroczystości płk Adam Słodczyk podpisał list intencyjny z płk Michelle M.T. Leatcher, dowódczynią 16 Brygady Wsparcia Armii Amerykańskiej, z którą opolscy logistycy współpracowali w czasie niedawnej operacji „Anakonada 16”. Płk Leatcher z dużym uznaniem wypowiadała się na temat umiejętności opolskich i amerykańskich żołnierzy, podkreślając, że operacja zakończyła się dużym sukcesem.

10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej dziękował także za zaangażowanie i wzorową służbę Antoni Konopka, członek Zarządu Województwa, podkreślając, że jest ona najlepszym ambasadorem regionu na świecie i że na jej żołnierzy można zawsze liczyć. Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziałów oraz koncert Orkiestry Wojsk Lotniczych z Poznania. Licznie przybyli mieszkańcy Opola zaproszeni zostali na wojskową grochówkę.

MS

Nasze serwisy