Znów przyszła kolej na orkiestrę

W tym roku „Opolski Ekspres Dęty” dojechał i wrócił z Głuchołaz zgodnie z rozkładem jazdy. Na pokładzie był komplet wspaniałych i zadowolonych pasażerów, w większości z małymi dziećmi w wieku od 2 do 9 lat.

Oprawa muzyczna wycieczki, czyli orkiestry dęte grające pod batutąPrzemysława Ślusarczyka, jak zwykle pozwoliła na chwilę relaksu. Na stacji Głuchołazy pasażerów przywitał przedstawiciel urzędu miasta, a po koncercie uczestnicy wycieczki, pod opieką przewodników, udali się na zwiedzanie miasta.
Wycieczka trwała od rana do późnego popołudnia, więc jej uczestnikom zaproponowano skromny poczęstunek – jego sponsorem był NEWAG S.A. z Nowego Sącza- producent pojazdu, który przy dźwiękach orkiestry dojechał do Głuchołaz, ale także producent elektrycznych zespołów trakcyjnych, które samorząd województwa będzie niebawem odbierać.

W tym roku była to już siódma edycja akcji „Kolej na orkiestrę, czyli Opolski Ekspres Dęty” – impreza została zorganizowana przez Politechnikę Opolską, „Przewozy Regionalne” sp. z o.o. Oddział Opolski, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Newag S.A. oraz gminę Głuchołazy.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy