Szpital w Białej powiększył się

Wybudowany od podstaw budynek szpitala w Białej oficjalnie otwarty. W najbliższych tygodniach przeprowadzą się do niego pacjenci z tzw. starej części, a tam rozpocznie się gruntowna przebudowa.

Otwarcie nowego budynku szpitala w Białej nie będzie wiązało się ze zwiększeniem tzw. miejsc łóżkowych. Poprawi się znacząco komfort leczenia. Jednostka specjalizuje się w tzw. interwencji nisko inwazyjnej chorób serca.

Pacjenci z sal wieloosobowych, które są w zabytkowej starej części placówki, przeprowadzą się do dwuosobowych pokoi z łazienką.

– W nowej części jest również klimatyzacja. Zmienia się komfort leczenia. Po przeprowadzce zaczniemy remontować stary budynek. W nowej części parter dedykowany jest oddziałowi kardiologicznemu i pacjentom z przewlekłą niewydolnością serca. Obok mamy do dyspozycji pracownię tomografii serca, co nie jest oczywiste dla wszystkich pracowni tomografu. Specjalizujemy się również w leczeniu wątroby, jelit i płuc – mówi dyrektor do spraw medycznych Sebastian Stankala.

Szpital w Białej ma 129 lat, został wybudowany w 1895 roku. Nowa część połączona jest na wszystkich piętrach łącznikami. – Niesiemy zdrowie pacjentom i taką misję chcemy pełnić – mówi dyrektor szpitala Zdzisław Juszczyk.

Zuzanna Donath-Kasiura wicemarszałek województwa opolskiego dodaje, że szpital w Białej nie tylko niesie ogólną pomoc, ale wyspecjalizował się w leczeniu serca. – To jest wzorcowy szpital powiatowy, który potrafi wykorzystać nowoczesne rozwiązania. Obok leczenia ogólnego, prowadzi również specjalizacje związane z chorobami serca. To powinno być standardem – mówi Zuzanna Donath-Kasiura.

 

 

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy