Perspektywicznie o zdrowiu

Menadżerowie opieki zdrowotnej spotkali się dziś w Turawie, aby rozmawiać o Wojewódzkim Planie Transformacji ochrony zdrowia w województwie opolskim. Plan jest ważny, aby reagować optymalnie na wyzwania, potrzeby i wciąż zmieniającą się rzeczywistość.

Spotkanie zgromadziło kilkudziesięciu dyrektorów, prezesów jednostek zdrowia podległych samorządowi województwa opolskiego, wojewodę opolską Monikę Jurek oraz przedstawicieli opolskiego NFZ. Gremium przewodniczył marszałek Szymon Ogłaza oraz wicemarszałek Zuzanna Donath – Kasiura, odpowiedzialna w zarządzie województwa właśnie za kwestie zdrowotne. – Spotykamy się, aby wypracować jak najwięcej elementów i zmiennych, aby Plan Transformacji, czyli przyszłość naszej opieki zdrowotnej, był jak najbardziej optymalny i odpowiadał na realne potrzeby społeczne – wyjaśnił marszałek Szymon Ogłaza.

Ostatnie lata to spore inwestycje w infrastrukturę zdrowotną z zarówno z funduszy europejskich, jak i budżetu wojewódzkiego. Zmieniają się szpitale, remontowane są całe oddziały, pojawia się nowy sprzęt diagnostyczny i ten wykorzystywany podczas różnych procedur medycznych. Nie można zapominać także o budowaniu potencjału kadr medycznych – to ważne, aby leczyli nas najlepsi specjaliści. Ci kształcą się m.in. na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Opolskim. Warto w tym miejscu wspomnieć o atrakcyjnych stypendiach dla tych, którzy chcą związać się z naszym regionem i pracować w opolskich szpitalach.

Spotkanie było też okazją do wręczenia Odznaki Honorowej „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” Markowi Drobikowi, wieloletniemu prezesowi Zarządu Stobrawskiego Centrum Medycznego w Kup oraz Centrum Terapii Nerwic w Mosznej, który wraz z końcem czerwca udaje się na zasłużoną emeryturę. Jak przyznała wicemarszałek województwa Zuzanna Donath – Kasiura, jego wkład w rozwój obu zarządzanych jednostek to potencjał na przyszłość. – Dzięki niemu oba podmioty świetnie się rozwijały oraz świadczyły pomoc mieszkankom i mieszkańcom województwa opolskiego na najwyższym poziomie. Jego wieloletnia praca, to też ogromna wartość dla jego następców – mówiła.

kk

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy