Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o UE i regionach partnerskich EUROQUIZ

W dniu 27 marca br. odbyła się dogrywka Konkursu Wiedzy o UE i regionach partnerskich EUROQUIZ, w której wzięło udział 11 finałowych drużyn. Dogrywka polegała na rozwiązaniu przez każdego z członków tychże drużyn testu, dotyczącego tematyki tegorocznej edycji oraz wiedzy o funkcjonowaniu UE.

W dogrywce rozpiętość punktów danej drużyny wynosiła (na 10 pkt. możliwych) od 3,875 pkt do 7,5 pkt.

Chcąc w sposób szczególny uhonorować obchody 20-lecia województwa opolskiego w UE, Zarząd Województwa Opolskiego zadecydował, że wyjątkowo w wyjeździe do Brukseli wezmą udział dwie zwycięskie drużyny – łącznie 10 uczniów + 2 opiekunów.

Zwycięska drużyna to drużyna dwóch uczennic z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Opolu: Marta Pelc i Julia Wojczyszyn – pod opieką pani Justyny Grzywy-Szczepanowskiej – liczba punktów w dogrywce to 7,5 pkt.

Tuż za nią plasuje się drużyna również z tego liceum w składzie ośmioosobowym, która zdobyła 7/10  pkt., w składzie: Bartłomiej Kownacki, Dawid Kaczorowski, Igor Rączkiewicz, Julia Adamów, Liwia Pszczyńska, Maja Dąbrowska, Marcin Opioła, Piotr Motza – pod opieką pani Julity Kiełbasy.

Trzecie miejsce ex aequo zajęły dwie drużyny:

  • Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu – klasa 2D, 3B, 3E – Jakub Śmierciak, Zuzanna Kaczmarz, Jan Mazur, Michał Majkowski, Filip Firszt, Oliwia Grubiak, Martyna Kalińska, Robert Malcharczyk – opiekun: Anna Kuśnierz – w dogrywce 6,75 pkt
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu (Technikum nr 1) – klasa III J – Dariusz Kownacki, Piotr Mruklik, Natan Biernat, Jan Wiecha – opiekun: Bartosz Olszewski – w dogrywce 6,75 pkt

Serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu  5 kwietnia br. o godzinie 12.00 podczas Wojewódzkiego Święta Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ramach obchodów „20 lat opolskiej edukacji w Unii Europejskiej” (Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Opolu przy ul. Wrocławskiej 158.)

Gratulujemy wszystkim wygranym!

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy