Liderzy gier zespołowych z dotacjami

„Liderzy gier zespołowych” to jeden z tegorocznych konkursów ofert, kierowanych do klubów sportowych przez Zarząd Województwa Opolskiego. Do podziału w tym konkursie było półtora miliona złotych.

Zarząd województwa przyjął zarekomendowany przez komisję konkursową podział dotacji – otrzymały je łącznie 22 kluby sportowe z całego regionu. To wsparcie drużyn gier zespołowych, uczestniczących w rozgrywkach sportowych na poziomie ponadregionalnym. Komisja promowała w przygotowanych ofertach m.in. szkolenie sportowe i udział w zawodach sportowych oraz organizację zawodów, rozgrywek i imprez sportowych w województwie.

Podczas spotkania marszałka z organizacjami pozarządowymi w Krzyżowicach marszałek Andrzej Buła wręczył pierwsze umowy beneficjentom tego konkursu.  Jak mówił dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UMWO Roman Stęporowski, to wszystko kluby z dużym dorobkiem, dobrymi tradycjami i dużymi sukcesami.

Otrzymały je kluby z powiatu brzeskiego – Futsal Team Brzeg (15 000 zł), SKS Orlik Brzeg (20 000 zł), KSK Stal Brzeg (25 000 zł) oraz klub piłki ręcznej Olimp Grodków (30 000 zł).

Pełna lista przyznanych dotacji tutaj.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy