Sprzęt strażacki już w obwodzie iwanofrankiwskim

Sprzęt strażacki o wartości  ponad 80 tysięcy euro jest już u strażaków z urzędu ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie iwanofrankiwskim. To pomoc humanitarna przekazana przez naszych partnerów z Nadrenii Palatynatu. Transport dotarł na miejsce wczoraj, a strona ukraińska podkreśla, że to niezwykle potrzebny, nowoczesny sprzęt.

Ta pomoc to inicjatywa Nadrenii Palatynatu, a  premier Malu Dreyer dziękowała województwu opolskiemu za doskonałą współpracę przy dostawach do Ukrainy. – Cierpienie ludzi w Ukrainie, z których wielu zdanych jest na ataki wojenne Władimira Putina, jest niewyobrażalne. Bardzo się cieszę i jestem wdzięczna, że wiele osób w Nadrenii-Palatynacie pracuje teraz pod wielkim napięciem, by pomagać. Wspólnie z naszymi partnerami w województwie opolskim udało się wysłać już do Ukrainy dostawę pomocową o wartości ponad 80 .000 euro – podkreśliła Malu Dreyer.

– Chęć niesienia pomocy ze strony naszych stowarzyszeń i przedsiębiorstw była niesamowita. W krótkim czasie udało się zapełnić ciężarówkę wyposażeniem ochronnym i różnego rodzaju sprzętem dla ukraińskich strażaków. Bardzo dziękuję Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Nadrenii-Palatynatu, Landowemu Związkowi Straży Pożarnej oraz Zakładowej Straży Pożarnej i zarządowi firmy Verallia Deutschland AG za nieocenione wsparcie – powiedziała Malu Dreyer. –  Po atakach bombowych to właśnie strażacy zmagają się ze zniszczeniami – dodała.

By zorganizować szybką pomoc, rząd Nadrenii-Palatynatu zwrócił się do Landowego Związku Straży Pożarnej, który natychmiast wyraził gotowość zorganizowania wyposażenia dla Ukrainy. Dzięki kontaktowi Zakładowej Straży Pożarnej do Verallia Deutschland AG w Westerwaldzie udało się zebrać dwie euro palety używanego sprzętu ochronnego w nienagannym stanie. Dodatkowo zarząd firmy zadeklarował przekazanie Landowemu Związkowi Straży Pożarnej środki pomocowe w wysokości ponad 80.000 euro na wyposażenie strażaków z obwodu iwanofrankiwskiego: latarki, węże strażackie, odzież ochronną, przedłużacze bębnowe, agregaty prądotwórcze, sprzęt hydrauliczny do celów działań gaśniczych i tym podobne. W sumie do ukraińskich strażaków pojechało 10 europalet sprzętu i wyposażenia.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy