Kultura, sport, turystyka – moc energii, kreatywność i zarażanie pasją 

Kolejnym spotkaniem na mapie #Opolskie20latwUE była wizyta w Kędzierzynie-Koźlu. W tamtejszym domu kultury spotkali się ludzie na co dzień zaangażowani w działalność kulturalną, turystyczna i sportową. Była to tez okazja do wręczenia umów dla beneficjentów Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Frekwencja podczas spotkania pokazała, że ludzi z pasją, zaangażowaniem i aktywnością w tych obszarach nie brakuje. Uczestnicy spotkania mieli okazje do dyskusji nt. pomysłów, inicjatyw i wspólnych projektów

Wręczono także umowy Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w sferze kultury.  Jak podkreśliła Zuzanna Donath – Kasiura, wicemarszałek województwa, to cenne i potrzebne projekty. – Bardzo się cieszę , że po raz kolejny dużą popularnością cieszyły się działania muzyczne, nie tylko koncertowe, ale też polegające na zakupie instrumentów, szkoleniach. Wszystko to, aby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pasje – zaznaczyła. Jak dodała Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Regionalnego UMWO, MBO z powodzeniem wpisuje się w oczekiwania mieszkańców. – To już szósta edycja, cieszy się dużym powodzeniem. Trzeba wpisać się w głosy mieszkańców – przyznała.

Jarosław Paluch, prezes Stowarzyszenia Rozwoju, Kultury i Profilaktyki “EMAUS”, wyjaśnia, że jego stowarzyszenie zrealizuje w ramach MBO aż dwa projekty. – Pierwszym z nich jest „Zielone światło dla kultury”, który zakłada zakup profesjonalnego sprzętu oświetleniowego scenicznego pod kątem amatorskich teatrów, które mamy w naszych instytucjach kluczborskich oraz na imprezy plenerowe. To kontynuacja, mamy już profesjonalne nagłośnienie, teraz poszliśmy w kierunku światła, aby był to kompleksowy rozwój. Drugie zadanie ma wypromować nasze lokalne orkiestry dęte, finałem tego jest ogólnopolski przegląd orkiestr dętych – mówił.

W sumie podpisano umowy na realizację pięciu zadań:

„Tam gdzie ładnie… brzmi Orkiestra” Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Edukacyjnych i Artystycznych – TIKEA

„Zielone światło dla kultury”, Stowarzyszenie EMAUS

„Małe Ojczyzny Orkiestr Dętych”, Stowarzyszenie IRYS

„Muzyczna uczta dla mieszkańców powiatu oleskiego 2”  Fundacja Rozwoju Artystycznego Fabryka Muzyki

„TU MIESZKAM, TU SIĘ ROZWIJAM, TU REALIZUJĘ SWOJE PASJE – CIĄG DALSZY”, Stowarzyszenie Rozwoju i Upowszechniania Kultury „Metanoya” 

kk

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy